A 9. helyért játszunk ma Dániában

A magyar férfi junior válogatott magabiztos játékkal 27-24-re legyőzte pénteken Szlovéniát, így a 9. helyért játszhat az U20-as Európa-bajnokságon. Gyurka János együttese ma délután 17.30-tól lép pályára Svájc ellen, amely 32-26-ra verte Hollandiát. A találkozó élőben nézhető itt: http://livestream.com/m20euro

Végig vezetve nyert Szlovénia ellen a junior válogatott, amely azok után, hogy nem jutott be a legjobb nyolc közé, a lehető legjobb helyezésért játszhat ma délután. A szlovének ellen a 9. percben már 5-3-ra vezettünk, majd 10-5 és 13-7 is volt az állás. A félidőre hatgólosra nőtt az előny, amit a második félidőben tartani tudtunk, bár az ellenfél egy percre nem adta fel a küzdelmet. A mieink végül hozták a meccset és folytathatják a menetelést.

FÉRFI JUNIOR EURÓPA-BAJNOKSÁG, DÁNIA
A 9-12. helyért, 1. mérkőzés
Magyarország–SZLOVÉNIA 27-24 (15-9)
Magyarország: Rózsavölgyi, Balogh (kapusok), Bartók 5, Fekete, Füzi 2, Gábor, Győri, Hanusz 2, Juhász 6 (3), Kovács M. 1, Ligetvári 6, Mikita 1, Sinkovits, Szeitl, Tóth, Varjú 4. Szövetségi edző: Gyurka János
Szlovénia: Leben, Urbic (kapusok), Cvetko, Groselj 2, Kastelic, Kavcic 2, Malus 4, Marguc 4, Moljk, Planinc 2, Raso 5, Sokolic 1, Stojnic 1, Velkavrh 3, Zugan. Szövetségi edző: Nikola Markovic
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3