A Cegléd nyert a juniorok ellen

Nagyot küzdött a férfi junior válogatott az NBI-ben szereplő Cegléd ellen Balatonbogláron, végül a rutinosabb vendégek nyertek 32-30-ra. A fiatalok az első félidőben jól tartották magukat, többször vezettek is, de az utolsó percekben többgólos vezetést szereztek a ceglédiek. Fordulás után is látványos játék és sok gól jellemezte a meccset, a junior válogatott ledolgozta hátrányát, sőt az 57. percben 30-29-re vezetett. A találkozó utolsó három gólját azonban a Cegléd szerezte, amely így bebiztosította a győzelmet.

Imre Vilmos együttesébe először kapott meghívást a korábbi NEKA-játékos, Albek József, aki jelenleg a Graz együttesét erősíti, ő négy góllal mutatkozott be a válogatottban. A keretben Kerkovits Gyula, Somogyi Bálint, Schäffer Zsolt, Tóth Péter és Spekhardt Gergő képviseli a Nemzeti Kézilabda Akadémiát.

A junior válogatott pénteken (január 26.) a Ferencvárost fogadja 17 órától.

Férfi kézilabda felkészülési mérkőzés:

Magyar junior-válogatott – Ceglédi KKSE 30-32 (14-19)

Magyarország: Andó Arián, Deményi Xavér (kapusok), Hári Levente 2, Albek József 4, Ág Bálint 2, Borzas Uros 2, Szita Zoltán 3, Kristóf Mátyás 1, Somogyi Bálint, Kis Dániel, Schäffer Zsolt 3, Tóth Péter, Rozner Kevin 5, Rosta Miklós 2, Szöllősi Olivér 2, Spekhardt Gergő 4 – szövetségi edző: Imre Vilmos

Cegléd: Juhász 7, Lászlai 1, Hódi, Radnic 3, Radovic 6, Borsos 5, Szabó B. 4, Müller, Pallag, Tóth K. 1, Megyeri 1, Bgrovic 4, Aleksza, Csapi – edző: Jakab László

Hétméteresek: 3/3, illetve 5/4

Kiállítások: 10, illetve 12 perc

8. p.: 4-3, 13. p.: 9-7, 20. p.: 12-11, 26. p.: 12-15, 30. p.: 14-19, 36. p.: 19-21, 47. p.: 24-24, 53. p.: 27-28., 57. p.: 30-29, 60. p.: 30-32

Albek József: „A mai meccs első félidejét, ahogy Vili bá is mondta, értékelhetetlennek tartom. A védekezésünk nem volt egyben, és a támadásban sem jeleskedtünk, a második félidőre minden szempontból javult a játékunk, helyzeteket tudtunk kialakítani és azokat be is lőttük, a védelmünk is feljavult. Nagy megtiszteltetésnek veszem hogy itt lehetek, a továbbiakban ki fogom tenni szívemet, lelkemet a pályára. Örültem, hogy Bogláron van az edzőtábor, sok emlék és jóbarát köt ide, jó, hogy láthattam őket, de nyilván a kézilabda volt az első.”

A képen Borzas Uros (2) és Albek József (4)

Fotók: Tompos Gábor

2018 JAN 25 19:56:46/