Bravúros hajrával nyertek a juniorok

Egygólos győzelemmel kezdte a női junior válogatott azt a sorozatot, melynek során NBI-es csapatokkal mérkőzik meg. Hajdu János együttese a balatonboglári felkészülési meccsen az utolsó pillanatig küzdött, ez pedig 27-26-os sikert eredményezett.

A fiatalok nem kezdtek jól, hiszen az élvonalbeli Kecskemét 6-1-re elhúzott a találkozó első perceiben, és a félidő közepén már hét góllal vezetett. A junior válogatott a szünetben is ötgólos hátrányban volt, de a folytatásban rákapcsoltak a lányok. A vendégek 19-13-as vezetése után a következő hét percet 6-1-re nyerték a fiatalok, majd az 56. percben egyenlítettek. A meccs során mindössze kétszer vezetett a válogatott (az utolsó két percben), de ez is elég volt a sikerhez.

A junior válogatottban szerepelt a NEKA négy játékosa, Szabó Kitti, Vörös Szimonetta, Schatzl Natalie és Máté Fanni, akik gólokkal járultak hozzá a győzelemhez. A magyar junior válogatott szerdán 17 órától az MTK-val mérkőzik a Nemzeti Kézilabda Akadémia Sportcsarnokban.

Női felkészülési kézilabda-mérkőzés:

Magyar junior-válogatott – Kecskeméti NKSE 27-26 (10-15)

Junior-válogatott: Dányi Bernadett, Suba Sára (kapusok), Sallai Nikolett, Szabó Kitti 2, Kácsor Gréta 2, Tóvizi Petra 1, Klujber Katrin 4, Pásztor Noémi 2, Hornyák Bernadett 2, Kuti Bettina 4, Giricz Laura 1, Lakatos Rita 3, Máté Fanni 3, Vörös Szimonetta 2, Afentáler Sára, Schatzl Natalie 1 – szövetségi edző: Hajdu János

Kecskemét: Pusztai, Gulya 1, Deáki 1, Nikolajenko 2, Aron 2, Kaiser 2, Andrási, Gulyás 4, Varga N. 1, Kovács K., Fauszt 2, Orell 2, Tóth L., Siska 6, Karalyos, Szabó E. 3, - edző: Marosán György

Eredmény alakulása: 7. p.: 1-6, 14. p.: 4-10, 25. 7-14, 30.p.: 10-15, 37. p.: 12-18, 46. p.: 18-21, 51. p.: 23-23, 58. p.: 26-26

2017 DEC 11 19:44:50/