Dán siker
Nagyot küzdött, de végül 22-21-es vereséget szenvedett a magyar férfi ifjússági válogatott Dánia ellen a balatonboglári nemzetközi torna második fordulójában.

A mieink nem kezdték jól a találkozót, így az ellenfél 10-4-re elhúzott, de a fiúk szépen lassan felvették a meccs ritmusát és félidőre kettőre csökkentették a különbséget.

A folytatásban tartottuk a lépést a dánokkal,  pár percnyi rövidzárlat után azonban megint hétgólos előnyt szerzett az ellenfél, az 52. percben 20-13-at mutatott az eredményjelző. A csütörtökön már látott nagy küzdőszellem ezúttal is megmutatkozott, és a hajrát 8-2-re nyerve végül minimálisra csökkentettük a hátrányt.

A magyar játékosok dicséretet érdemelnek, mert egy percre nem adták fel, de a kihagyott hat hétméteres nagyon hiányzott a végelszámolásnál. A torna szombati játéknapján a szerbek ellen lépünk pályára 12 órától, a mérkőzés élőben látható ITT:

U21-es válogatott felkészülési mérkőzés:

Magyarország – Dánia 21-22 (8-10)

Magyarország: Tóth P. 2, Holdosi B. 1, Bajusz B. 2, Vetési B. 1, Bognár A. 3, Tóvizi T. 1, Kovács G., Merkovszki P. Dely M. 3, Vajda H. 1, Marczika B., Szuharev L. 1, Hornyák B. 1, Rosta B. 2, Kőhegyi Á., Melnyicsuk V. 2, Prainer V. 1 – szövetségi edző: Kárpáti Krisztián

Dánia: Rughave, Wosniak, Jacobsen, Bjerre 1, Pytlick 6, Haubro 2, Larsen, Skött 3, Legér 1, Filtenborg 2, Hoxer 1, Jessen 2, Juhl 1, Kofoed 2, Sonn 1 – szövetségi edző: Simon Sörensen

hétméteresek: 8/2, illetve 3/2

kiállítások: 8, illetve 8 perc

Eredmény alakulása: 7. p.: 2-4, 19. p.: 4-10, 28. p.: 8-10, 39. p.: 11-12, 44. p.: 12-16, 52. p.: 13-20, 56. p.: 18-21

fotók: Tompos Gábor

2019 ÁPR 12 19:40:35/