Drámai hosszabbítás után vereség a vb-n

Hatalmasat küzdött junior férfi válogatottunk az algériai világbajnokság negyeddöntőjében, és hosszabbítás után 30-29-re kikapott Spanyolországtól. A találkozón több alkalommal is többgólos hátrányba kerültünk, de felálltunk, és a 69. percben szerzett találattal végül az ellenfél tudott nyerni.

A meccs rosszul kezdődött, hiszen 5-0-ra elhúztak a spanyolok, de felzárkóztunk, és a 18. percben már egygólos volt a hátrány (7-6). Félidőben 15-12-re vezettek a spanyolok, sőt a második félidőt is jobban kezdték, ennek köszönhetően 18-12-re elhúztak. A magyar csapat azonban hatalmas akaraterővel hajtott, egyre jobban felzárkózott, sőt átvette a vezetést és az 54. percben már 23-21-re vezetett. A végjáték is elképesztő izgalmakat hozott, az 56. percben az ellenfél került előnybe (24-23)de egyenlített Füzi Dániel és következhetett a hosszabbítás.

A ráadásban Győri Mátyás igazi vezérként játszott, a góljai megadták az alaphangot, és 28-27-tel zártuk az első öt percet. A folytatásban emberhátrányba kerültünk, a spanyolok vezetést szereztek, de egyenlíteni tudtunk, végül az utolsó támadás döntött. A találkozó egyik legnagyobb hőse a kapus, Rózsavölgyi Gergő volt, aki végig extázisban védett, és szinte megbabonázta az ellenfelet, de a szerencse végül nem állt mellénk. A magyar csapat csak dicséretet érdemel!

U21-es férfi kézilabda-világbajnokság, Algéria:

Magyarország - Spanyolország 29-30 (12-15, 24-24, 28-27)

Magyarország: Rózsavölgyi Gergő, Pásztor Imre (kapusok), Fekete Dávid 3, Varju Martin 1, Ubornyák Dávid, Szakály Benedek, Füzi Dániel 4, Schmid Péter, Ligetvári Patrik 6, Kovács Márk 1, Szita Zoltán 1, Gábor Marcell, Tóth Attila 3, Győri Mátyás 9, Török Ádám 1, Szövetségi edző: Gyurka János

Spanyolország: Gonzalez, Marquez 5, Dujsebajev 4, Bazan 3, Nieto, Oliver, Rio, Odriozola 3, Munoz 2, Lopez, Castro 2, Fernandez 1, Folques, Gomez 7, Fernandez 2, Ledo 1, szövetségi edző: Javier Martin Sanz

Kiállítások: 14, illetve 2 perc

Hétméteresek: 3/3,  illetve 2/3