Ellentétes félidők
Félidei ötgólos hátrányát ledolgozva, 19 góllal nyerte a második félidőt a NEKA csapata a női NBI/B-s bajnokságban, amely végül 42-28-as sikert eredményezett a Szombathelyi Haladás ellen.

A mieink az első 30 percben sok hibával játszottak, így a tabella utolsó helyén álló vendégek előnyhöz jutottak, míg a folytatásban a feljavult védekezésnek köszönhetően mindössze hatszor találtak a kapunkba. Takó Viktória 11, míg Vámos Petra 9 gólt szerzett a találkozón.

Női NB I/B:

NEKA-Haladás 42-28 (17-22)

V: Szöllősi D., Szöllősi S.

NEKA: Magera, Kubina (kapusok) - Vajer, Horváth N., Pankotai 5, Kajdon 6/2, Takó 11, Veress-Filep, Vámos P. 9, Juhász G.5, Kukucska 2, Osvai, Kocsis 1, Szabó N. 2, Bánhidi 1

7m: 2/2, ill. 5/5

kiállítások:12 perc, ill. 8 perc

Eredmény alakulása: 4. p: 4-3, 10. p: 7-9, 17. p: 11-11,20. p: 13-15, 27. p: 15-19, 30. p: 16-22, 37. p: 24-23, 44. p: 27-25, 52. p: 34-26, 57. p: 39-26

Mestermérleg:

Kiss Szilárd: „Volt egy első félidő, meg volt egy másik...”

Játékos szemmel:

Vámos Petra: „A mérkőzés első félidejében rengeteg hibával játszottunk. A támadójátékunk szervezetlen volt, a védekezésünk pedig nem volt elég agresszív. A második játékrészt ötgólos hátrányból kezdtük. Összekaptuk magunkat, és a jó védekezésünknek köszönhetően gyors lerohanásgólokat tudtunk lőni, valamint a felállt fal elleni támadójátékunk is összeszedettebb volt. A mérkőzés ezen szakaszában mi domináltunk és folyamatosan el tudtunk lépni az ellenféltől. Meghökkentő, hogy képes a csapat 19 góllal megnyerni egy félidőt, azonban figyelnünk kell rá, hogy a mérkőzés elején is koncentráltak legyünk. Gratulálok a győzelemhez!”

Takó Viktória: „Az első félidőben gyenge védekezéssel, és sok technikai hibával kezdtük a meccset, ami meglátszódott a félidei eredményen is. A második játékrészben összeszedtük magunkat támadásban és védekezésben egyaránt, így növelni tudtuk a fölényünket, és jött a kötelező két pont. Gratulálok a lányoknak a győzelemhez!”

fotók: Tompos Gábor

2019 MÁR 30 20:33:07/