Három klub szerzett aranyérmet a IV. NEKA-Kupa–Nádorfi-Emléktornán
Izgalmas mérkőzések helyszíne volt és hasznos felkészülési lehetőséget nyújtott a balatonboglári Nemzeti Kézilabda Akadémia Sportcsarnokban rendezett IV. NEKA-Kupa – Nádorfi Emléktorna.

 A három napon át zajló tornán komoly ellenfelek mérték össze tudásukat. A férfiak versenyében a PLER végzett az élen, melyben két egykori játékosunk, Papp Bence és Jónás Bálint is játszik. A serdülő lányok között a Győr nyert a NEKA és a DVSC előtt. A női ifjúsági kategóriában pontveszteség nélkül nyert a NEKA, megelőzve a nagy rivális Győrt.

IV.NEKA-Kupa-Nádorfi Emléktorna eredményei:

Női serdülő korcsoport: 

NEKA 1- Siófok 33-12 (12-8)

NEKA 1: Zaj, Gyuránki (kapusok),- Weibli,Nagy I.L. 2, Ogonovszky 2, Molnár 4/1, Uhrin 4/1, Mlinkó 4, Horváth P. 7, Lakatos P. 4,Nagy II.L. 1, Tóth, Babai, Kiss, Mentes 1, Kovalcsik 2, Vártok 2 – edző: dr. Woth Péter

NEKA 1 - Győri Audi ETO 11-19 (3-10)

NEKA 1: Zaj, Gyuránki (kapusok),- Weibli, Nagy I.L., Ogonovszky, Molnár, Uhrin 1/1, Mlinkó 2, Horváth P., Lakatos P.5, Nagy II.L., Tóth 1, Babai, Kiss,Mentes, Kovalcsik 2, Vártok

NEKA 2- Debreceni VSC 18-21 (11-9)

NEKA 2: Bakos,Lakatos R., Ferenczy (kapusok),- Csíkos,Juhász K.5, Kovács A. 2/1, Torday Nagy,Kertész,Ágoston 1,Csamangó L., Bencsik, Csamangó N. 1, Sárközi, Pécsi, Bálint, Czudor, Kurmai 3, Nagy N. 7/2 – edző: Bohus Bea

NEKA 2- Siófok 31-17 (13-9)

NEKA 2: Bakos,Lakatos R., Ferenczy (kapusok),- Csíkos 4,Juhász K. 6/2, Kovács A. 3, Torday Nagy 1, Kertész 1, Ágoston,Csamangó L., Bencsik, Csamangó N. 4, Sárközi, Pécsi 6/1, Bálint 2/1, Czudor 1, Kurmai 1, Nagy N. 2/1

Győri ETO KC - DKKA NKFT    26 - 13                        

DVSC KKFT           - Győri ETO KC      15 - 24                        

DKKA NKFT          - Siófok KTC KFT   26 - 15                        

Végeredmény: 1. Győri ETO KC, 2. NEKA I., 3. DVSC, 4. NEKA I., 5. Dunaújváros, 6. Siófok

Női ifjúsági korcsoport:

NEKA-Győri Audi ETO 17-16 (7-9)

NEKA: Szabó L., Kubina (kapusok),- Mérai 2, Vámos M. 1, Rónai 1/1, Németh 2, Juhász G., Hermann, Kajdon 2, Horváth N.,Bánhidi 3, Faragó, Kukucska 1, Kovács N.4, Takó,Szabó N.1 – edző: Kiss Szilárd

NEKA- Debreceni VSC 23-19 (11-11)

 NEKA: Szabó L., Kubina 1,Hibácska (kapusok),- Mérai 2,Vámos M. 1, Rónai 1, Németh 1, Juhász G.1, Hermann 1, Kajdon 1, Horváth N. 3, Bánhidi 1, Faragó 2, Kukucska , Kovács N.1, Takó 4 , Szabó N.3/3

Siófok KTC KFT     - Győri ETO KC 14 - 33                             

DKKA NKFT          - DVSC KKFT 23 - 18                                

DKKA NKFT          - Székelyudvarhelyi NKC    28 - 13                        

Siófok KTC KFT - DVSC KKFT 28 - 23                        

Siófok KTC KFT - DKKA NKFT            22 - 24                        

Győri ETO KC - Székelyudvarhelyi NKC           37 - 8              

Végeredmény: 1. NEKA, 2. Győri Audi ETO KC, 3. Dunaújváros, 4. Siófok, 5. DVSC, 6. Székelyudvarhely

Férfi junior eredmények:

ContiTech FKSE Algyő – Füredi KSE U21 35-25 (18-14)

Algyő: Árpási 3, Balda 4, Dolezsál 2, Gazsó 4, Gera, John 3, Magyar 3, Marczika, Maróti, Németh G. 1, Sándor 2, Szabó M. 3 Temesvári 7, Tóth J., Valaczkai 3 – edző: Herbert Gábor

Füred: Ág 2, Ágoston, Brandt 6, Papp, Határ 2, Hutvágner 1, Kis D., Szöllősi 2, Orbán 2, Németh A. 3, Hutvágner, Szűcs, Tóth D. 2, Tóvizi 1, Varga M. – edző: Kárpáti Krisztián

Az 5. helyért:

NEKA – Békés 17- 23 (9-9)

NEKA: Pálfi D., Nagy T. (kapusok), Ilic Z. 2, Major M. 1, Kecskés D. 3, Bognár N., Csordás M. 1, Igali G., Vetési B. 2, Kollonay Z., Singely M. 3, Balogh J. 2, Dobi S. 1, Csomor T. 1, Fábián V., Péter B. 1 – edző: Sótonyi László

Békés: Bátky P., Csuka B. 4, Kiss R., Dénes Á. 2, Domokos D., Fedor B. 2, Gál A., Gazsó P., Gidai M., Kecskés B. 4, Takács Sz., Martonosi M. 1, Morva Z. 4, Oláh G. 2, Sebestyén Cs. 2, Székely N. 2, - edző: Papp Bálint

A 3. helyért

Füredi KSE U21- Veszprémi KKFT Felsőörs 27 – 32 (11-14)

Füred: Ág 4, Ágoston, Brandt 4, Papp 1, Határ 2, Hutvágner 3, Kis D. 4, Szöllősi 2, Orbán, Németh A. 2, Szűcs, Tóth D. 1, Tóvizi, Varga M. 3, Draskovics G. – edző: Kárpáti Krisztián

Veszprém:  Anderlik Cs., Tóth M. 4, Bárdos G. 1, Bartha B. 5, Bugyáki D., Éles B. 4, Füleki Á., Gyene N. 3, Hári L. 4, Szöllőskei G. 3, Kristóf M. 4, Nagy B., Pócz Nagy D., Priczel B. 2, Somogyi B. 2, Szeitl L. 1, Szemtán P. 2 – edző Vágó Attila

1-2. helyért:

ContiTech FKSE-Algyő - PLER Budapest  20 – 21 (9-11)

PLER: Andorka G., Bak S. 1, Balogh Á., Cseh A., Ferencz P., Székely I., Grebenár G. 6, Horváth D. 1, Turcsán D, Khalil K., Márton B. 1, Mezei R. 5, Nagy M. 2, Papp B., Gál D., Schmidt H. 2 – edző: Laurencz Szabolcs

Algyő: Árpási P. 1, Balda Á. 6, Dolezsál K. 1, Gazsó B. 1, Gera P., John A, 1, Magyar D., Marczika B., Maróti V., Németh G. 1, Sándor R. 2, Szabó M. 1, Temesvári J. 3, Tóth J., Valaczkai A. 3 – edző: Herbert Gábor 

Végeredmény: 1. PLER, 2. Algyő, 3. Veszprémi KKFT, 4. Balatonfüred, 5. Békés, 6. NEKA     


Fotó: Tompos Gábor

2018 AUG 26 20:23:50/