Háromgólos kínai győzelem

A kínai U19-es válogatott a pénteki edzőmérkőzés után hétfőn is Balatonbogláron járt, ahol a NEKA csapatával játszott edzőmérkőzést. A vendégek végül háromgólos győzelmet arattak.

A kínai válogatott 3-0-ra elhúzott a meccs elején, a 10. percben pedig már 6-2-re vezetett. Gyakorlatilag ezt az előnyt sikerült megőrizni a félidőig, a mieink nem tudtak felzárkózni. A szünet után sem sikerült közel kerülni az ellenfélhez, amely végig tartotta 3-4 gólos előnyét. Az utolsó 10 percet 7-4-re nyerte meg a NEKA, így végül 34-31-gyel zárult a találkozó.

Női felkészülési mérkőzés:

Nemzeti Kézilabda Akadémia–Kína U19 31-34 (11-16)

NEKA: Szabó Luca, Németh Orsolya (kapusok), Takó Viktória 3, Vámos Mira 4, Péter Panna 5, Somlai Rita 3, Tóth Dóra, Osvai Fanni 1, Szöllősi Flóra 3, Szabó Nina 1, Bánhidi Barbara 4, Máté Fanni, Nánai Emma 3, Tieff Zsanett 4

Kína: Wang, Jiang (kapusok), Cui 4, Feng 4, Gao, Hao 1, Ha. Huang 2, Hu. Huang 1, Lan, Shu 2, Sun 1, Wang 2, Yang 9, Zhou 4, Yang 2, Zhang 2. Edző: Wang Xindong.

Hétméteresek: 9/4, illetve 3/2

Kiállítások: 2 perc, illetve 16 perc

2016 DEC 13 10:03:12/