Hengereltek a norvégok

A balatonboglári nemzetközi utánpótlástorna nyitónapján a magyar ifjúsági válogatott a norvég nemzeti csapat ellen lépett pályára. Az első félidőben szép támadások, nagy iram és hatalmas küzdelem jellemezte a meccset. A szünetben három góllal vezettek a vendégek, de a folytatásban már egyre nőtt a két csapat közötti különbség, és végül a skandináv együttes 35-26-ra nyert ellenünk. A keretben hat NEKA játékos szerepelt, Győri Kristóf, Tóth Péter, Papp Bence, Dely Márton, valamint Kovács Gergő és Bálint Bence akik egyaránt 7 gólt lőttek. Folytatás holnap a horvátok ellen.

Férfi kézilabda U18-as Négy Nemzet Tornája, Balatonboglár:

Magyarország – Norvégia 26-35 (14-17)

Magyarország: Győri Kristóf, Merkovszky Pál (kapusok), Tóth Péter 2, Holdosi Bence 1, Czakó Áron 3, Dobi Bence, Kovács Gergő 7, Tóvizi Tamás, Bálint Bence 7, Kiss Alex, Papp Bence, Tóth Rajmund, Draskovics Gellért 2, Gál Dominik 1, Dely Márton, Szepesi Noel, Vajda Huba 3 - szövetségi edző: Gyurka János

Norvégia: Bergsholm, Myreng, Blonz 5, Jensen 1, Gröndahl 4, Hoftun 3, Foslund, Petersen 3, Bjaaland 1, Nilsen, Haugen, Sprus, Storbugt 2, Hübert 1, Jakobsen 3, Zulijani 1, Romsaas 11 - szövetségi edző: Anstein Engravslia

Hétméteresek: 6/5, illetve -

Kiállítások: 4, illetve 10 perc

A mérkőzés alakulása: 1. p.: 2-0, 6. p.: 3-3, 16.p.: 8-8, 20. p.: 8-13, 25. p.: 12-16, 33. p.: 14-20, 44. p.: 18-27, 53. p.: 21-33, 57. p.: 25-34

Gyurka János: „Az volt a célunk, hogy a világ élvonalába tartozó ellenfeleket hívjunk erre a tornára, hogy tanuljunk, tapasztalatot szerezzünk és fel tudjuk mérni, hol állunk. Ma láthattuk, hogy játékban, sebességben, koncentráltságban, fegyelmezettségben, fizikumban milyen különbségek voltak a két csapat között. Az első húsz percben jól játszottunk, fej-fej mellett haladtunk, aztán az előbb említett tényezők döntöttek. Lerohanásgólokat kaptunk, majd háromgólos hátránynál már nem volt bennünk olyan tűz, olyan akarat, és nem tudtunk koncentrálni. Kell, hogy a fiúk érezzék testközelből, hogyan kézilabdáznak mások. Próbáltuk széthúzni a falat, és nagy sebességgel érkezve egy-egyes cselezésből előnyt alakítani. Ez jól is működött, de egy idő után tanácstalanná váltunk, amikor faultokat kaptunk. Ez a mai nap tanulsága, de nem szabad szétesni, hátra van még két nap, nekünk mindebből tanulnunk kell.”

Bálint Bence: "Jól kezdtük a mérkőzést, de a 20. percben elléptek a norvégok és utána csak futottunk utánuk   Kimaradtak ziccerek, a védekezés és a támadás nem állt össze. Holnap össze kell szednünk magunkat!"

Kovács Gergő:Véleményem szerint a dekoncentráltságunk és a küzdeni akarásunk hiánya miatt maradtunk alul a norvégokkal szemben.”