Hősies helytállás a Szeged ellen

A magyar férfi junior válogatott Balatonbogláron fogadta a magyar bajnokságban eddig veretlen, BL-résztvevő MOL Pick Szeged együttesét. A fiatalok nagyot küzdöttek, és becsülettel helyt álltak az élvonalbeli riválissal szemben, amely végül 30-22-re nyert.

Jó volt látni, hogy a junior válogatott tagjai nem voltak megilletődöttek, bátran játszottak, meg merték csinálni a cseleket, és miután a kapusteljesítmény is remek volt, négy góllal vezetett csak a Szeged a félidőben.

Szünet után két szegedi góllal kezdődött a félidő, így elhúztak a vendégek 16-10-re. Gyurka János együttese azonban a folytatásban is oroszlánként küzdött, Török Ádám és Győri Mátyás góljaival pedig a 42. percben háromgólosra csökkentette a különbséget (15-18). A közönség szép gólokat láthatott, a fiatalok bátran támadtak és védekeztek, 19-23-nál viszont sorozatban négyszer talált be az ellenfél, ezzel 22-16-ra elhúztak. Az utolsó hét percet 7-3-ra nyerte meg a Szegedet, amely két nap alatt két győzelmet aratott a Balatonfüred és a junior válogatott ellen.

MAGYARORSZÁG U21 - MOL PICK SZEGED 22-30 (10-14)
MAGYARORSZÁG JUNIOR: Pásztor Imre, Rózsavölgyi Gergő (kapusok), Déber Bence 2, Füzi Dániel 3, Gábor Marcell 2, Győri Mátyás 7, Kecskeméti Tamás, Kerkovits Gyula, Kovács Márk, Mikita Bence 1 (1), Nemes Richárd 3 (1), Schmid Péter 1, Szilágyi Dávid, Török Ádám 2, Uros Borzas 1. Szövetségi edző: Gyurka János.
SZEGED: Sierra, Sego (kapusok), Balogh 2 (2), Bánhidi 1, Buntic, Fekete B. 5, Gaber 1, Gorbok, Källman, Obranovic 4, Rodriguez Alvarez, Skube, Sostaric 4, Sunajko 5, Thiagus Petrus 7, Zubai 1. Edző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítások: 2, ill 8 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2.

Fotók: Tompos Gábor

2016 DEC 10 21:25:01/