Jó hajrával nyertek a juniorok
A magyar női junior válogatott egygólos győzelmet aratott az élvonalbeli Vác ellen a balatonboglári felkészülési mérkőzésen.

Golovin Vlagyimir szövetségi edző együttese az első félidőben szinte végig hátrányban játszott, és a szünetben négy góllal a vendégek vezettek. Fordulás után elkezdték a felzárkózást a fiatalok, és a 42. percben átvették a vezetést. A végjáték izgalmasan alakult, felváltva szereztek előnyt a csapatok, az utolsó percekben pedig a juniorok biztosították be a győzelmet. A mérkőzésen a NEKA játékosa, Szabó Kitti (képünkön) is pályára lépett.

Női felkészülési mérkőzés:

vezette: Mizsák, Schmidt

Magyar junior válogatott – GVM-Europe Vác 30-29 (12-16)

Magyarország: Suba S.,Sallai N.,Szabó K., Fodor Cs. 3, Tóvizi p., Pásztor N. 5, Hlogyik P., Hornyák B. 3, Kuti B., Giricz L., Lakatos R. 1, Pénzes L. 2, Afentáler S. 3, Kácsor G. 8, Bánfai K. 3, Vártok R. – szövetségi edző: Golovin Vlagyimir

Vác: Radosavljevic, Hámori 1, Barján 6, Kovács P. 5, Arenhart, Szamoránszky 3, Bukovszky, Jovetic 4, Fabó, Szondi 4, Sziráki 3, De Souza 2, Diószegi 1 – edző: Szilágyi Zoltán

Eredmény alakulása: 7. p.: 3-3, 11. p.: 6-4, 17. p.: 6-11, 28. p.: 10-14, 34. p.: 15-18, 38. p.: 19-20, 45. p.: 23-20, 48. p.: 23-24, 54. p.: 26-27, 56. p.: 29-27

A meccsel egy időben a váci Dunakanyar Akadémia is megmérkőzött a NEKA csapatával.

Felkészülési mérkőzés

NEKA 2003- Dunakanyar Akadémia 21-26 (9-14)

V:Andorka

NEKA 2003: Zaj,Gyuránki (kapusok),- Weibli, Kovács A.4, Ogonovszky 2, Szabó D.N. 2, Kis V,Kertész, Ágoston 2, Kiss D.1, Lakatos 5,Tóth G.1, Pécsi 1, Babai 1, Mentes 2, Kurmai

7m: 3/0, ill. 5/4

kiállítások: 4 perc, ill. nem volt

fotó: Tompos Gábor

2018 ÁPR 10 19:57:32/