Junior Eb: újabb egygólos vereség
A magyar férfi junior-válogatott egyetlen találattal, 31-30-ra kikapott az eddig hibátlanul teljesítő, éllovas Portugália ellen, így a negyedik helyen zárta a D-csoportot a szlovéniai Európa-bajnokságon.

A hajrában rendre a mieink vezettek, és az utolsó percben 30-30-as állásnál támadhattunk, de nem sikerült betalálni, az ellenfél viszont az ellentámadásból eredményes volt, ezzel ugyanúgy, mint Dánia ellen, a legkisebb különbséggel maradtunk alul.

A magyar csapat a folytatásban a 9-13. helyért léphet pályára kedden és szerdán, amikor az orosz, majd a lengyel együttes ellen játszik.

Férfi U20-as Európa-bajnokság, Szlovénia, D-csoport, 3. forduló:

Portugália-Magyarország 31-30 (12-13)

Portugália: Valeiro, M. Gaspar (kapusok), Fernandes 5, Frade 2, B. Gaspar, Gomes, Mendonca 1, Monteiro 2, Nekrushets 5, Pinto, Reis, Ribeiro, Santana 1, D. Silva 7, F. Silva 2, Vieira 6. Szövetségi edző: Ricardo Carvalho dos Santos.

Magyarország: Andó, Deményi (kapusok), Ág 1, Borzas 7, Gábor, Kecskeméti 2, Kerkovits 1, Máthé 9, Rosta, Rozner 3, Schäffer, Spekhardt 3, Szita 2, Szöllősi O. 2, Ubornyák, Varga M.. Szövetségi edző: Imre Vilmos.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 4/1, ill. 2/1.