Junior-győzelem a Gyöngyös ellen

Két góllal, 24-22-re nyert a magyar férfi junior-válogatott a Gyöngyös ellen a balatonboglári felkészülési mérkőzésen. Félidőben hat góllal vezettek a fiatalok, és a találkozó végéig nem engedték ki kezükből az előnyt. Imre Vilmos együttese pénteken 17 órától a Komló ellen lép pályára.

A meccset az NBI-es bajnokság 11. helyén álló vendágcsapat kezdte jobban, hiszen 2-0-ra vezetett, de a juniorok fordítottak 4-2-re. Az első félidőben a hazaiak vezettek, és miután az utolsó három gólt is ők lőtték, a szünetre hatgólos előny alakult ki. A folytatásban nem változott a helyzet, a fiatalok tartották az előnyt, és bátran kézilabdázva, végül megnyerték a találkozót.

Felkészülési mérkőzés:

Férfi junior válogatott – B. Braun Gyöngyös 24-22 (16-10)

Balatonboglár, játékvezetők: Bátori, Szécsi-Lantos

Junior-válogatott: Deményi Xavér, Nagy Martin (kapusok), Ág Bálint 2, Borzas Uros 2, Horváth László, Kecskeméti Tamás 1, Kerkovits Gyula 3, Máthé Dominik 3, Rosta Miklós 2, Rozner Kevin 2 (1), Schäffer Zsolt 2, Szita Zoltán 3, Szöllősi Olivér, Ubornyák Dávid 4, Varga Márton, Kis Dániel. Szövetségi edző: Imre Vilmos.

Gyöngyös: Martins 1, Urbán 3, Németh T. 2, Manazya, Sipeki 1, Igó, Gábori 1, Gerdán, Lele 4, Veres 2, Malandrin 2, Tóth G., Markez 6, Holló – edző: Konkoly Csaba

Kiállítások: 2, ill. 6 perc

Hétméteresek: 3/1, ill. 4/3.

4. p.: 0-2, 10. p.: 4-2, 20. p. 11-7, 24. p.: 13-10, 30. p.: 16-10, 39. p.: 17-14, 46.p.: 19-15, 57. p.: 22-21, 60. p.: 24-22

2018 JAN 11 20:16:51/