Két góllal nyertek a juniorok

A magyar férfi junior-válogatott 26-24-es sikert ért el az NBI-es Gyöngyös csapatával szemben a balatonboglári felkészülési mérkőzésen. A fiatalok a félidőben három góllal vezettek, végül nem engedték ki kezükből a győzelmet.

Jól kezdtek Gábor Marcellék, hiszen 5-1-re vezettek, a vendégek edzője pedig rögtön időt kért. A fiatalok bátran játszottak, gyorsan járatták a labdát, és igyekeztek felvenni az élvonalbeli ellenfél tempóját. Ez olyannyira sikerült, hogy 13-9-re vezettek az első félidő végén.

Fordulás után megmaradt a 3-4 gól a két csapat között, sőt az 50. percben 24-19-es hazai előnynek örülhetett a boglári közönség. A Gyöngyös ezt követően azonban sorozatban öt gólt szerzett, így az utolsó két perc 29-29-es döntetlennel kezdődött. Az utolsó két találatot azonban a junior válogatott lőtte, így a fiatalok hagyhatták el győztesen a pályát.

Felkészülési mérkőzés:

Magyar junior-válogatott – Gyöngyösi KK 26-24 (14-11)

Junior válogatott: Rózsavölgyi Gergő, Pásztor Imre (kapusok), Varju Martin 1, Mikita Bence, Fekete Dávid, Horváth László 1, Ubornyák Dávid 2, Déber Bence 1, Kovács Márk, Schmid Péter 2, Nemes Richárd 4, Füzi Dániel 4, Borzas Uros 3, Gábor Marcell 5, Szilágyi Dávid, Máthé Dominik 3, Szövetségi edző: Gyurka János

Gyöngyös: Hudák, Urbán 2, Németh 4, Veres 1, Sipeki, Reznicek 2, Hegedűs 3, Malandrin 3, Juhász 7, Jóga, Tóth G. 1, Holló, Becirovic 1, Keresztes

2017 MÁJ 03 10:45:55/