Könnyed győzelem a junior vb-n

Magabiztos sikerrel kezdett női junior kézilabda-válogatottunk a moszkvai U20-as világbajnokságon. Ifj. Kiss Szilárd együttese Üzbegisztán ellen lépett pályára az A-csoport első fordulójában, és 27-9-es félidei vezetés után végül 41-19-re nyert. A magyar csapat 7-0-ás rohammal kezdett, és a találkozón végig vezetve egyre növelte előnyét. Mistina Kitty a meccs jegyzőkönyve szerint 14 lövésből 10-et védett. (71.4 százalék)

A mieink legközelebb kedden lépnek pályára, 15 órától Angola lesz az ellenfél, amely a félidőben még vezetett, és mindössze négy góllal kapott ki a nagy esélyes dánoktól.

Az A-csoport eredményei:

Magyarország – Üzbegisztán 41-19 (27-9)

Gólszerzőink: Ferenczy 8, Katona, Szabó L. 5-5, Hámori, Faluvégi, Puhalák 4-4, Monori 3, Pintér, Gerhath, Gindeli 2-2, Tóth, Bouti 1-1

Dánia – Angola 28-24 (12-15)

2016 JÚL 03 19:12:04/