Legyőztük a Szegedet, jöhet a döntő!
A férfi ifjúsági bajnokság rájátszásának első elődöntőjében feszült és izgalmas mérkőzésen 28-25-re győzött a NEKA a Pick Szeged ellen, így vasárnap a fináléban az aranyéremért játszhat.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, egyik csapat sem tudott jelentős előnyt szerezni, és miután a mieink emberhátrányban is betaláltak, 13-13-as döntetlennel végződött az első 30 perc.

A második félidőt mi kezdtük jobban, a 40. percben már 19-15-re vezettünk, később már nyolc gólos előnyünk is volt. A szegediek nem adták fel, az 56. percben 27-24-re feljöttek, de a hajrában már nem engedtük ki kezünkből a győzelmet. A Balatonfüred könnyedén győzött a másik elődöntőben, így velük játszunk az aranyéremért vasárnap 16 órától.

Férfi ifjúsági bajnokság, elődöntő, Dunaújváros:

NEKA – Pick Szeged 28-25 (13-13)

NEKA: Győri K.,Anderlik Cs. (kapusok), Bálint B. 9, Kecskés D., Bognár N., Simotics M., Kerkovits Gy. 2, Tóth Péter 1, Papp B. 2, Váczi M., Dely M., Somogyi B., Gábor M. 5, Spekhardt G. 3, Csomor T. 1, Schäffer Zs. 5, - edző: Imre Vilmos, Gyurka János, Kopornyik Zsolt

Pick Szeged: Marczinka B., Józsa Á., Nagy M., Csernai R. 1, Bátky B. 1, Sunajko S. 7, Bátky P. 5, Vetési B. 2, Horváth M., Dobay T., Szabó B. 1, Tőkés M. 1, Csányi R. 3, Szilágyi Z., Martonosi M. 4, Tóth J. – edző: Velky Péter

Kiállítások: 10, illetve 12 perc

Hétméteresek: 3/3, illetve 2/2

Kizárás: 1, illetve 2

Az eredmény alakulása: 10. p.: 5-4, 21.p.: 9-7, 24. p.: 10-11, 30. p.: 13-13, 35. p.: 15-14, 40. p.: 19-15, 48. p.: 24-16, 53. p.: 26-22, 56. p.: 27-24.