Férfi NBII: Küzdelmes döntetlen

Feszült mérkőzésen 29-29-es döntetlenre végződött a NEKA és a Komló összecsapása az NBII csütörtöki fordulójában. A vendégek kezdtek jobban, és a 8. percben már négy góllal vezettek, de a mieink felzárkóztak és a félidő 12-12-vel zárult. Szünet után a NEKA percei következtek, Bálint Bence vezérletével egy 8-1-es sorozatot produkáltak a fiúk, így 22-17-re elhúztak. A végjátékban is több góllal vezetett Imre Vilmos csapata, de miután a meccs utolsó három gólját a Komló szerezte, ők ünnepelték az egy pontot. Az ellenfél megerősített kerettel érkezett Boglárra, az Akadémia egykori játékosai közül, Kovács Márk nyolc gólt szerzett, míg Szabó Martin a kapuban mutatott be több bravúrt. A NEKA játékosai nagyot küzdöttek, kettős emberhátrányban is gólt szereztek, de végül nem tudták bebiztosítani a győzelmet.

Férfi NBII:

NEKA- Sport36 Komló U22  29-29 (12-12)

NEKA: Jónás Bálint, Tasi Dániel, Majer Ákos (kapusok), Kecskés Bence, Molnár Ádám 1, Pál László, Dely Márton 2, Tóth Patrik, Kovács Gergő 3, Bálint Bence 7, Bartha Bence 4, Szabó Pál, Fülöp Nándor 5, Kollonay Zoltán, Klucsik Roland 3, Kecskés Dániel 4, vezetőedző: Imre Vilmos

Hétméteresek: 3/3, illetve 3/3

Kiállítások: 10, illetve 14 perc

A mérkőzés alakulása: 8. p: 1-5, 14. p.: 4-8, 21. p.: 7-10, 24. p: 11-11, 38. p.: 14-16, 45. p.: 22-17, 49. p.: 24-20, 56. p.: 28-24, 58. p.: 29-26

Kecskés Dániel:  "Nem kezdtük a legfényesebben a meccset, sajnos az elején nem voltunk ott fejben. A második félidőben már sokkal jobb volt, el is tudtunk lépni 4 góllal, de a végjátékban sajnos nem tudtunk úgy koncentrálni. Gratulálok a csapatnak!"

Dely Márton: "A mérkőzés elejébe kicsit belealudtunk, ezért az ellenfél  előnyre tett szert, amit a félidőig sikerült ledolgozni. Majd a második játékrészben mi tudtunk vezetni, sajnos a végjátékban döntetlent tudtunk csak kiharcolni."

2017 NOV 09 20:44:40/