Nem sikerült a bravúr: Norvégia a négy között

A magyar válogatott egygólos vereséget szenvedett Norvégiától az ifjúsági világbajnokság nyolcaddöntőjében. A végig kiélezett találkozón a 26. percben még döntetlen volt az állás, de végül 28-27-re az ellenfél nyert és bejutott az elődöntőbe.

Ránk ijesztett a norvég csapat, mert az első percekben rögtön 2-0-ra elhúzott, de a lányok megrázták magukat, felzárkóztak és 7-6-ra már mi vezettünk. Gyorsan estek a gólok, sokat futottak a játékosok, és a 15. percben már 15-15 volt az állás. A hajrában 17-15-re elhúztak a norvégok, ráadásul nálunk kimaradt a hétméteres, így az első félidő végén két találattal vezetett a rivális.

A második félidő ugyan egy norvég góllal kezdődött, ezt követően azonban mi zsinórban háromszor betaláltunk. Ennek és a kiváló kapusbravúroknak köszönhetően a 36. percben újra egyenlő, 19-19 volt az állás, újra nyílt lett a mérkőzés. A láthatóan fáradt magyar játékosok összeszorított fogakkal küzdöttek és tartották a lépést az ellenféllel. A 20. percben, 24-23-as hátrányban Hajdu János időt kért, a következő támadásnál pedig sikerült egyenlíteni. Az utolsó percekben emberhátrányban játszottunk, 27-25-re elhúztak a skandinávok, ezt pedig már nem sikerült ledolgozni. Norvégia 28-27-re nyert, és elődöntőbe jutott, míg a magyar válogatott az 5-8. helyért játszhat.

U18-AS VILÁGBAJNOKSÁG, POZSONY NEGYEDDÖNTŐ:

Magyarország-Norvégia 27-28 (16-18)

Gólszerzőink: Hornyák Bernadett 6 (1), Márton Gréta, Háfra Noémi, Lakatos Rita 5-5, Klujber Katrin, Fodor Csenge 2-2, Pásztor Noémi, Pál Tamara 1-1

Hétméteresek: 2/4, illetve 3/3

Kiállítások: 4, illetve 6 perc