Két bronzérem az NBI/B-ben
Mindkét NBI/B-ben szereplő női csapatunk dobogós helyen zárta a bajnokságot. A felnőtt mezőnyben szereplő együttes dr. Woth Péter irányításával a Vasas és a Szombathely mögött végzett a harmadik helyen.

A juniorok között szintén a Vasas végzett az élen, és bár a Győr jelenleg mögöttünk van, az utolsó meccset a papírforma szerint megnyerik, így Siti Bea együttese szintén bronzérmet ünnepelhet.

Női NB I/B felnőtt Mohács–NEKA 17-24 (9-16)

V: Asztalos,Bárkányi

NEKA: DÁNYI, Németh O., Herczeg (kapusok),- PÁSZTOR 1, Puskás, GIRICZ 1, Sallai 1, SZABÓ K. 4/2, FODOR 8, Kuti, Horváth L. 1, Vámos P. 1, Schatzl, ROMÁN 7/2, Speth, Tutti

7m: 7/5 ill. 5/4            kiállítások: 4 perc, ill. 8 perc

Eredmény alakulása: 7.p: 1-3 16.p: 4-8 23.p: 8-11 28.p: 8-14 36.p: 11-18 46.p: 13-22 53.p: 15-23

Mestermérleg:
dr. Woth Péter: "A roppant lelkes, és nagyon sportszerű mohácsi közönség előtt véghez vittük amit elterveztünk! Gratulálok a csapatnak!"

Játékos szemmel:
A CSAPAT nyilatkozata: "Tudtuk, hogy a harmadik hely múlik ezen a meccsen, ezért kellő fegyelemmel álltunk a mérkőzéshez. Az első sípszótól kezdve az utolsóig mindenki teljes mértékben koncentrált. Igazi csapatként küzdöttünk, és így sikerült megszereznünk a bronzérmet. A távozók nevében köszönjük az itt töltött időt, ez tökéletes befejezése volt ennek a 3-4 évnek.
Bravó lányok!!!"

Női NBI/B junior Mohács-NEKA 21-33 (11-13)

V: Kiss,Papp

NEKA: Galambos,Hibácska (kapusok),- MATHEISZ 7,Speth 1, Tutti 1, Horváth V. 2, KOVÁCS K. 2, LACZKÓ 8/4, Péter, Orosz 4, Blaskó ,Bujdosó 1, Máté, SOMOGYI 5, Nagy B. 2

7m: 6/5 ill. 4/4             kiállítások: 4 perc, ill. 10 perc

Eredmény alakulása: 5.p: 2-3, 18.p: 6-7, 20.p: 8-8 24.p: 11-10 33.p: 11-16 39.p: 15-19 46.p: 17-22 51.p: 18-27 56.p: 19-30

Siti Beáta: "Első, és legfontosabb: nagy gratula a bronzéremhez a csapatnak! Köszönöm Jani bá'-nak a bizalmat, hogy átadta nekem a kedves csapatot, akikbe annyi energiát, munkát fektetett ő, és a NEKA stáb többi tagja, Beával, Szilárddal és Péterrel egyetemben. Ezt az érmet az ő munkájuk alapozta meg! Köszönöm, hogy egész évben számíthattam a támogatásukra, amikor a válogatott mellett voltam! A gyógytornászok és a gyúrók is maximálisan kiegészítették a munkánkat, köszönet érte! Köszönöm a gyermekeknek az alázatot, az odaadást, amit a szürke hétköznapokban mutattak, a közös verejtéket és örömöt, amivel elérték a 3.helyet!  EZT TI CSINÁLTÁTOK MEG!!!!"

Somogyi Éva: "Az idei fegyelmezett, kemény edzésmunkának köszönthetőn megérdemelten lett miénk a bronzérem. A mai meccs első félidejében még zavart minket a meleg hőmérséklet és látszott a fáradtság is. A második félidőre szerencsére összekaptuk magunkat, és növelni tudtuk az előnyünket. Ezúton is szeretném megköszönni, hogy ennek a csapatnak a tagja lehettem. Gratulálok mindenkinek az idei szezonhoz!"

Laczkó Patrícia: "Az első félidőben a támadásunk nem a megszokott volt. Védekezésünk sem volt az igazi, sok ziccert kihagytunk, ezért az első félidőt csak két gólos előnnyel tudtuk zárni. A második 30 percet már sokkal jobb védekezéssel és a támadással a hátunk mögött tudtuk befejezni, és így nagy gólkülönbséggel nyerni. A egész évet értékelve pedig úgy gondolom, hogy büszkék lehetünk erre a bronzéremre, mert mindent megtettünk érte. Sajnos mostantól útjaink másfelé visznek minket, de teljes mértékben úgy gondolom, hogy a Kisninják mindig együtt lesznek! Nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy velük zártam ezt a szezont. Nagyon hálásak lehetünk Siti Beának, aki sok hasznos dolgot tanított nekünk a szezon alatt! Büszke vagyok a csapatra!"

fotók: farkas Anita

2017 MÁJ 21 12:36:18/