Norvégia is legyőzte a juniorokat

Az Algériában zajló U21-es férfi kézilabda-világbajnokság második csoportmérkőzésén Norvégia 31-22-re nyert a magyar válogatott ellen. A skandinávok már a meccs elején többgólos előnyt szereztek, ami meghatározta a találkozó további alakulását. A 13. percben 10-5, míg a 26-dikban 19-10 volt az eredmény, míg a félidő 20-13-mal zárult. A második játékrészben sem tudtunk felzárkózni, az ellenfél megőrizte a vezetést, így végül magabiztosan gyűjtötte be a két pontot. Magyarország két forduló után nulla ponttal áll és legközelebb Chile ellen lép pályára pénteken 21 órától.

Férfi U21-es világbajnokság, Algéria, A-csoport, 2. forduló:

Magyarország-Norvégia 22-31 (13-20)

játékvezetők: Rocha, da Silva

MAGYARORSZÁG: Rózsavölgyi, Pásztor (kapusok), Fekete D., Füzi 4, Gábor, Győri 6 (4), Kovács M., Ligetvári, Molnár 2, Szakály 2, Szita 3, Tóth A. 1, Török 1, Ubornyák, Varju 1, Schmid 2. Szövetségi edző: Gyurka János.

NORVÉGIA: Saveraas, Haug (kapusok), Horgen, Schoenningsen 6, Svedensen, Loevberg 5 (1), Oeverjordet, Haune 3, Nikolaisen 1, Aho, Stranden 1, Frederiksen 5, Jansrud, Vegsund 1, Ferkingstad 4, Gulliksen 5. Szövetségi edző: Joar Gjerde.

Kiállítások: 12, ill. 18 perc

Hétméteresek: 5/4, ill. 1/1