Parádés győzelem–nagyot léptünk a vb felé

Hatalmasat küzdött és megérdemelten nyert férfi junior válogatottunk Ausztria ellen 28-27-re a bécsi vb-selejtezőn. Gyurka János együttese a szünetben két góllal vezetett, és 12-10-es előnnyel vonult az öltözőbe. A második félidőt az osztrákok kezdték jobban, hiszen 15-13-ra elhúztak és tartották is az előnyt. Sokáig döntetlen volt, a magyar csapat azonban nem torpant meg, megmutatta, hogy van tartása, és óriásit küzdve ismét átvette a vezetést. A hajrában végig 2-3 góllal vezettünk, de a hazaiak izgalmassá tették a végjátékot és felzárkóztak egy gólra. A győzelem azonban nem forgott veszélyben, a mieink igazi nagybetűs csapatként megnyerték a találkozót és hatalmasat léptek előre a vb-szereplést jelentő első hely megszerzése felé.

Montenegró a hóakadályok miatt nem érkezett meg, így a holnapi meccsünk elmarad.
JUNIOR FÉRFI KÉZILABDA VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ, MARIA ENZERSDORF (AUSZTRIA)

Magyarország–Ausztria 28-27 (12-10)

Vezette: A. Smailagic, S. Smailagic (svédek)

Magyarország: Rózsvölgyi, Pásztor (kapusok), Déber, Füzi 4, Gábor, Győri 9, Kecskeméti 1, Kerkovits, Kovács B. 1, Kovács M., Mikita 2, Nemes, Schmid, Szilágyi 5, Szita 4, Török 2. Szövetségi edző: Gyurka János

Ausztria: Haag, Tanic (kapusok), Esegovic 2, Fuchs 1, Martinovic 2, Mittendorfer, Pratschner 5, Rabenseifer 3, Ranftl 5, Riede, Schweiger, Seitz 7, Spendier 2, Stummer, Wurst. Szövetségi edző: Roland Draca

Kiállítások: 10, ill. 6 perc

Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2

2017 JAN 06 21:11:34/