Parádés nyugati rangadó
A remek hangulatú boglári csarnokban rendezett NEKA-Győr női ifjúsági rangadó 24-22-es hazai sikert hozott.

Ifj. Kiss Szilárd együttese sokáig hátrányban játszott, de a végjátékban a hatalmas szívvel és nagy akarattal játszó lányok végül legyőzték a nagy riválist és a Nyugati csoport bajnokaként lesznek ott a négyes döntőben. A közönség, az akadémia növendékeinek vezérletével végig buzdították a csapatot, amely remek színvonalú mérkőzésen gyűjtötte be a két pontot.

Női ifjúsági I.osztály:

NEKA I. - Győri Audi ETO I. 24-22 (11-10)

V: Altmár, Horváth

NEKA I.: Magera, Szabó L. (kapusok),- Horváth N.2, Mérai, Kajdon 3, Takó 3, Rónai, Faragó 1, Szabó P., Vámos P. 9, Kovács N.1, Kukucska 1, Szabó N.3/1, Bánhidi, Németh I.1, Woth - vezetőedző: Kiss Szilárd

Győri Audi ETO KC: Rubint, Gerháth, Győri, Afentaler 5, Kiser 2, Kellermann 5, Andróczki, Lancz 1, Somogyi, Pál 3, Tóth N., Szilovics F. 4, Ács 2 – vezetőedző: Róth Kálmán

7 m: 2/1, ill. 3/2

kiállítások: 10 perc+kizárás (3x2 perc miatt), ill. 10 perc+kizárás (3x2 perc miatt)

Eredmény alakulása: 10. p: 1-3, 13.p: 2-6, 18.p: 5-8, 23.p: 8-8, 33.p: 11-11, 37.p: 15-12, 48.p: 17-18, 53.p: 20-18,56.p: 22-21

Mestermérleg:

Kiss Szilárd: „Igazi rangadó volt! Teljesen tisztában vagyunk a győri csapat képességeivel, 7 jelenleg is junior válogatott van a keretükben, és a legrutinosabb utánpótlásedző vezeti a csapatot. Mi vegyes korosztály vagyunk, ezért is vagyunk elégedettek a csapat teljesítményével. A Debrecennel játszunk az elődöntőben, amire már korábban elkezdtük a felkészülést! A hangulat a csarnokban a régi időket idézte, köszönjük, egy élmény volt ebben a közegben játszani!”

Játékos szemmel:

Vámos Petra: „Nagyon fontos volt számunkra a mai mérkőzés, hiszen a győzelemmel bebiztosítottunk a helyünket a Final Four-ban, méghozzá a nyugati csoport bajnokaként. A kezdeti rövidzárlatot követően szakaszokban kifejezetten jól kézilabdáztunk, azonban nem tudtunk elszakadni az ellenféltől. A meccs utolsó részében fegyelmezettek voltunk, tudtunk új elemeket vinni a játékunkba. Nagy küzdés volt a pályán, valamint remek hangulat a lelátón. Gratulálok a csapatnak!

Horváth Nikolett:A mérkőzés kicsit nehezen indult, de felvettük a ritmust és küzdöttünk a meccs utolsó másodpercéig. A csarnok hangulata eszméletlen jó volt, a fő cél a szemünk előtt lebeg: minden erőnkkel a négyes döntőre készülünk! Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!”

fotók: Tompos Gábor

2019 MÁJ 09 22:31:17/