Rangadókat nyert a NEKA Balatonfüreden
Bravúros győzelmeket arattak a NEKA férficsapatai a nagy rivális Balatonfüred otthonában.

Az ifjúsági bajnokságban a tavalyi döntő párharca ismétlődött meg, és az akkori eredményhez hasonlóan ezúttal is a NEKA ünnepelhetett. Sótonyi László együttese végig vezetve, 16-9-es hazai vezetés után végül 26-22-re győzött, így hat forduló után 12 ponttal áll a tabella élén. A serdülő fiúk az eddig veretlen Balatonfüred ellen lépett pályára, és ugyancsak magabiztos teljesítménnyel, 22-17-es sikert arattak. Kopornyik Zsolt csapata ezzel feljött a második helyre.

Ifjúsági I. osztály – Nyugati-csoport, 6. Forduló

Balatonfüredi KSE – Nemzeti Kézilabda Akadémia 22–26 (9–16)

Vezette: Bába Sándor, Horváth Péter

Balatonfüred: Andó A., Ágoston Á. (kapusok) – Tóvizi T. 4, Draskovics G. 3, Szász B. 3 (1), Vajda H. 3, Határ P. 2, Móricz Zs. 2, Ág B. 1 (1), Brandt B. 1, Hutvágner Á. 1, Papp K. 1, Szűcs B. 1, Orbán B., Tóth D., Varga M. Vezetőedző: Kárpáti Krisztián

NEKA: Győri K. 1, Nagy T. (kapusok) – Bálint B. 8 (1), Csomor T. 6 (1), Ilic Z. 4, Gál D. 3, Tóth P. 3, Vetési B. 1, Balogh J., Bognár N., Dely M., Fábián V., Kecskés D., Kepess J., Major M., Péter B. Vezetőedző: Sótonyi László

Hétméteresek: 3/2 illetve 4/2

Kiállítások: 6 perc illetve 2 perc

Eredmény alakulása: 4.p.: 0-3, 9. p.: 5-3, 19. p.: 6-10, 23. p.: 9-12, 30. p.: 9-16, 35. p.: 12-17, 44. p.: 16-20, 51. p.: 18-21, 57. p.: 18-26, 60. p.: 22-26

Sótonyi László: "A vártnál könnyebb győzelmet arattunk az ifjúsági bajnokság rangadóján. A védekezésünk ismét jó volt, ami újfent remek kapusteljesítmény párosul, s ez mindig jó alap a sikerhez."

Gál Dominik: „Először is szeretnék gratulálni a csapatnak, nagyon fontos két pontot szereztünk meg egy nehéz pályán! Egyre keményebb védekezésekből megjöttek a könnyű gólok, indítások! A támadó játékunk egy-két labdaeladáson kívül fegyelmezett volt! Személy szerint nagyon vártam, hogy a volt csapatom ellen játszhassak, és úgy gondolom, beleadtunk mindent, ami bennünk volt!”

Győri Kristóf: „Nagyon jó meccs volt. A mieink közül mindenki nyerni akart és megtettünk mindent a győzelemért. Jobban akartunk, mint az ellenfél, így már nagy előnnyel mehettünk pihenni a szünetben. Ezt az előnyt megtartva játszottunk a második félidőben, és a végén már örömjátékot bemutatva vihettük haza a két pontot!

Serdülő I. osztály – Nyugati csoport, 6. Forduló

Balatonfüredi KSE – NEKA I. 17-22 (7-17)

Balatonfüredi KSE: Gátvölgyi Á., Lakatos K., Lovistyek L. (kapusok) – Jánosi T. 4, Mellák B. 3, Kovács B. 2 (1), Szobonya B. 2, Valler K. 2, Bálint G. 1 (1), Hutvágner Á. 1, Kretz A. 1, Nagy M. 1, Breuer M., Fadhle H., Horváth H., Klucsik M. Vezetőedző: Kis Ákos

NEKA I.: Dávid M., Takács Á. (kapusok) – Bodócs M. 4, Kecskés L. 4 (3), Igali G. 3, Krakovszki Zs. 3, Temesvári G. 3 (1), Papp T. 2, Szeverényi B. 2, Buri A. 1, Bognár P., Csengeri H., Gonda T., Kovács D., Jajic D., Papp B. Vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Hétméteresek: 2/2 illetve 4/4

Kiállítások: 4 perc illetve 4 perc

MESTERMÉRLEG

Kopornyik Zsolt: „Egy jól felkészített füredi csapat ellen, kiélezett mérkőzésen sikerült nyernünk. Védőjátékunk ma jól működött, többen tettek hozzá a padról is, ennek külön örülök.”

JÁTÉKOS SZEMMEL

Krakovszki Zsolt: „A mérkőzést nagyon jól kezdtük, a támadás és a védekezés is nagyon jól ment. A második félidőben fel tudtak jönni, de a végéig meg tudtuk tartani az előnyünket. Gratulálok a csapatnak, jól küzdöttünk!”

Bodócs Marcell:” Nagyon örülünk ennek a 2 pontnak, nagyon akartuk a győzelmet és meg is lett az eredménye. Az első félidőben minden jól működött, fejben ott voltunk és el tudtunk húzni. A szünet után volt egy rosszabb időszakunk, kicsit elkapkodtuk, de a hibáinkból tanulni fogunk. Gratula az egész csapatnak!”

fotók: Farkas Anita

2018 OKT 11 20:18:26/