Remek győzelem a dánok ellen
A magyar női ifjúsági válogatott magabiztos játékkal 34-29-re győzött Dánia ellen a balatonboglári felkészülési mérkőzésen.

A meccs első perceiben a dánok vezettek 2-1-re, de a mieink fordítani tudtak, és a 13. percben már 9-4-re vezettek a magyarok. Ez az előny gyakorlatilag a találkozó további részében is megmaradt, a skandinávok nem tudták megközelíteni a hazaiakat, így ifj. Kiss Szilárd együttese öt góllal megnyerte a találkozót. A két csapat szerdán 18 órától ismét megmérkőzik egymással, a meccs az alábbi linken élőben nézhető:

Női U17-es válogatott mérkőzés:

Magyarország – Dánia 34-29 (18-14)

Magyarország: Kubina M., Bukovszky A., Zsigmond P., Kajdon B. 3 Koronczai P. 8, Világos D. 2, Faragó L. 1, Bánhidi B. 3, Farkas J. 5, Rittlinger L. 3, Vámos M. 3, Kürthi L. 2, Lengyel E., Németh I. 1, Mérai M. 1, Juhász G. 1– szövetségi edző: Ifj. Kiss Szilárd

Dánia: Jensen 3, Rasmussen 6, Ebler 1, Moller 4, Trohelsen 5, Skott 1, Firgaard, Uhrhammer 1, Poulsen 3, Christensen A., Thisgaard, Laursen 1, Christensen L. 2, Nielsen 2 – szövetségi edző: Eriksen Heine Mogensen

borítókép: Tompos Gábor

NEKA-Magyarország „B”

A magyar B válogatott is pályára lépett a NEKA csapata ellen, és 23-22-re nyert a felkészülési meccsen.

Női ifjúsági felkészülési mérkőzés:

NEKA-Magyarország „B” 22-23 ( 14-11)

V. Marton,Szabó

Magyarország B: Németh K., Kovács V. 3, Sápi G. 1, Csekő B. 1, Pál E. 4, Eszenyi B. 1, Kukely A. 1, Lapos L. 2, Bréda L., Tóth K. 6, Horváth A. 2, Németh Zs., Török L. 1, Nemes L. 1, Kovalcsik J., Csatlós Cs.

NEKA: Szabó L. (kapus),- Vajer 3, Hermann 1/1,Rónai 3/1, Ogonovszky 2, Uhrin 1, Horváth P., Nagy II.L. 5, Tóth G.,Babai 3, Kocsis 4, Kiss L., Mentes, Woth – edző: dr. Woth Péter

7m: 7/2, ill. 4/3

kiállítások: 2 perc, ill. 8 perc

Eredmény alakulása: 7.p: 4-1, 14.p: 7-3, 16.p: 7-5, 25.p: 12-5,28.p: 12-8, 33.p: 14-13, 38.p: 17-16, 45.p: 19-17, 50.p: 20-20, 56.p: 20-23

2018 DEC 04 19:59:52/