Remek győzelem az ifi vb csoportrangadóján

A Pozsonyban zajló U18-as világbajnokság vasárnapi fordulójában a két hibátlan csapat, Magyarország és Svédország csapott össze a B-csoport rangadóján. Válogatottunk a nehéznek ígérkező mérkőzést végig irányítva, rendkívül magabiztos teljesítménnyel végül 33-21-re nyerte meg, ezzel négy mérkőzés után továbbra is veretlen. Hajdu János együttese jól kezdte a találkozót és negyed óra elteltével már 9-5-re vezetett. A félidőre nyolcgólos magyar előny alakult ki, és a továbbra is remeklő Hornyák Bernadett vezérletével – aki 13 gólt szerzett – végül 12 gólos sikert ünnepelhettünk. A NEKA-s lányok közül Pásztor Noémi kétszer, Fodor Csenge egyszer volt eredményes.

Hétfőn 14 órától Brazília ellen játsszuk utolsó csoportmérkőzésünket.

U18-AS LEÁNY KÉZILABDA VILÁGBAJNOKSÁG, POZSONY

B-csoport, 4. forduló:

Magyarország – Svédország 33-21 (18-10)

Gólszerzőink: Hornyák Bernadett 13 (9), Klujber Katrin 5, Háfra Noémi, Lakatos Rita 4-4, Pásztor Noémi, Márton Gréta, Pál Tamara 2-2, Fodor Csenge 1

Hétméteresek: 9/9, illetve 4/2

2016 JÚL 24 21:09:07/