Remek hajrával győzött a junior válogatott

Fordulatos és izgalmas mérkőzést játszott a magyar női junior-válogatott az NBI-ben szereplő Budaörs csapatával Balatonbogláron. Hajdu János együttese a félidőben három góllal vezetett, majd végül 29-27-re nyert élvonalbeli ellenfelével szemben.

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, akik 4-0-ra elhúztak, ám miután az ellenfél 5-4-re fordított, a kapitány időkéréssel igyekezett megnyugtatni a fiatalokat. Ez segített, hiszen perceken át felváltva estek a gólok, majd a félidő utolsó 5 percét 4-1-re nyerték a juniorok, így előnnyel vonulhattak az öltözőbe.

Fordulás után Pásztor Noémiék a 11. percig tudták tartani 2-3 gólos előnyüket, a Budaörs azonban felzárkózott, sőt a 18. percben már 24-21-re vezetett is. Hajdu János egy újabb időkéréssel rendezte a sorokat, és Hornyák Bernadették sorozatban lőtt 4 góllal át is vették a vezetést. A hajrában aztán a juniorok nagyot küzdöttek, és végül biztosan nyerték meg a remek gyakorlási lehetőséget biztosító mérkőzést.

Női junior válogatott – Budaörs  29-27 (15-12)

Junior válogatott: Dányi Bernadett, Suba Sára, Bino Boglárka (kapusok), Pásztor Noémi 4, Kovács Noémi, Márton Gréta 8, Giricz Laura, Sallai Nikolett 1, Hornyák Bernadett 7 (4), Háfra Noémi 5, Szabó Kitti, Fodor Csenge, Tóvizi Petra 2, Román Dorina 2 Szövetségi edző: Hajdu János

Budaörs: Andrási Brigitta, Schneck Réka, Györkös Rebeka (kapusok), Juhos Kata 7, Zsigmond Vivien 5, Hornyák Ágnes 3, Kiskartali Zsófia 3, Mézes Laura 3 (1), Hatala Virág 2, Kovács Alexandra 2 (1), Horváth Bernadett 1, Ivanics Dóra 1, Karalyos Orsolya, Oláh Kyra,   Vezetőedző: Mihály Attila

Kiállítások: 8, illetve 12 perc

Hétméteresek: 4/4, illetve 2/2

2017 FEB 22 07:06:39/