Újabb serdülő győzelem a franciák ellen
A szerdai felkészülési mérkőzésen a női magyar serdülő „A” válogatott 37-29-re nyert Franciaország korosztályos nemzeti csapata ellen. A vendégek az első félidőben még tartották a lépést a mieinkkel, de ifj. Kiss Szilárd együttese a szünet után növelni tudta az előnyt, és végül magabiztosan nyert.

A délutáni mérkőzésen a serdülő „B” válogatott mérkőzött meg a NEKA lánycsapatával. A boglári együttes nyolc válogatott játékosát nélkülözve komoly előnyt szerzett a szünetre, majd a győzelmet is megszerezte a kilenc gólig jutó Kocsis Bettina vezérletével. A dr. Woth Péter irányította gárda 27-21-re győzött.

A NEKA csapata csütörtökön a francia válogatottal is megmerkőzik 18 órától!

Női serdülő felkészülési mérkőzések:

Magyarország „A” – Franciaország 37-29 (19-14)

Magyarország: Kastl A., Hibácska B. (kapusok), Vámos M. 1, Kürthi L. 4, Németh I. 1, Mérai M. 7, Horváth N. 1, Kajdon B. 2, Woth V. 2, Farkas J. 6, Rittlinger L. 2, Bárdy N. 2, Zsigmond P., Rónai D., Koronczai P. 3, Világos D. 3, Faragó L. 1, Bánhidi B. 1 – szövetségi edző: Kiss Szilárd

Franciaország: Halter, Virginius, Gayet 5, Guerrier 1, Barlet, Vaxes 1, Ayong 8, Chambonnier 6, Pina 2, Plante, Radenac 1, Salmon 2, Assana, Heranval, Segur 3 – szövetségi edző: Taille Pierre

Kiállítások:  6, illetve 6 perc

Hétméteresek: 4/2, illetve 4/3

Magyarország „B” – NEKA 21-27 (7-17)

Magyarország „B”: Németh K., Németh Zs., Bukovszky A., Kovács V. 2, Sülye Á. 5, Csekő B. 1, Lapos L. 3, Lengyel E., Takács N., Kovalcsik J. 4, Tóth K. 2, Pődör B., Török L. 1, Nemes L. 2, Balázs A. Bréda L. 1, Sápi G. – szövetségei edző: Kiss Szilárd

NEKA: Kubina M., Németh Zs., Vajer B. 2, Hermann G., Nagy L. 1, Mlinkó Zs. 4, Béres E. 1, Horváth P. 1, Juhász G. 7, Nagy L. 2, Gergi Bodor B., Kocsis Bettina 9 - edző: dr. Woth Péter

Eredmény alakulása: 6.p: 0-4, 10.p: 1-6, 17.p: 2-11, 23.p: 3-14, 27.p: 6-17, 34.p: 8-20, 39.p: 10-22, 49.p: 16-22, 54-p: 18-25

fotó: Tompos Gábor

2018 MÁJ 30 20:17:03/