Újabb siker az U20-as világbajnokságon

Második mérkőzését is megnyerte junior női kézilabda-válogatottunk a moszkvai korosztályos világbajnokságon. A magyar csapat Angola ellen lépett pályára és remek játékkal, végül 33-22-es győzelmet aratott. Az első félidőben 20 percig szoros volt a meccs állása, a hajrára viszont 2-3 gólos előnyt szereztünk, és 30 perc után 15-12-re vezettünk.
Szünet után egy 5-0-s sorozattal kezdtünk, így a 34. perben már 20-12-re vezettünk, ezt követően a magyar előny csak nőtt, a győzelem pedig egyetlen percig nem forgott veszélyben. Angola az első fordulóban meglepően jól tartotta magát a dánokkal szemben, ifj. Kiss Szilárd csapata azonban végig kézben tartotta a mérkőzést, és esélyt sem adott ellenfelének. Magyarország két fordulót követően 4 ponttal vezeti a csoportot, július 6-án, szerdán 17 órától Montenegró ellen lépünk pályára. A mérkőzés a keziszovetseg.hu oldalon élőben nézhető.

U20-as világbajnokság, A-csoport:

Magyarország-Angola 33-22 (15-12)

Gólszerzőink: Tóth G., Szabó L. 7-7, Hámori, Katona 4-4, Bouti 3, Monori, Faluvégi 2-2, Puhalák, Ferenczy, Gindeli, Élő 1-1

2016 JÚL 05 16:45:58/