17

Győztes meccsek a Budakalász ellen

2024. május 01, szerda 15:29 | Utánpótlás

A Budakalászt fogadta május elsején a NEKA két fiúcsapata a korosztályos bajnokságokban. Az U18-as együttes fölényesen nyert 39-20-ra, ezzel eldőlt, hogy Lehőcz Zoltán tanítványai az alapszakasz első helyén végeznek, míg másodikként a blatonfüred jut be a rájátszásba. Az U16-os fiúk a tabella második helyén álló budakalásziakat múlták felül 24-21-re.

U18 I. osztály – 24. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – CYEB–Budakalász 39–20 (17–11)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 80 néző

Vezette: Kertész Bálint, Miháldinecz József

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Konyicsák B., Márits M. (kapusok) – Hunyadvári Á. 9, Kollár B. 5, Pál Sz. 5, Rotter Zs. 5, Szladovics B. 3, Tömöri D. 3, Boldog B. 2, Császár Á. 2, Hulló Á. 2, Lepir S. 2, Csengeri B. 1, Erdős Cs., Kovács B., Vandra M. – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

CYEB–Budakalász: Einreinhoff B., Grósz B., Szabó A. (kapusok) – Zimmer M. 7, Bakó Z. 4 (2), Csontos M. 2, Málits B. 2, Nagy B. 2, Németh K. 2, Réthy G. 1, Forgács M., Knob S., Vrhovina B. – vezetőedző: Forgács Gyula

Az eredmény alakulása: 2.p.: 2–1; 5.p.: 3–1; 10.p.: 6–3; 19.p.: 10–5; 26.p.: 14–8; 36.p.: 22–12; 42.p.: 26–12; 49.p.: 32–14; 56.p.: 36–20; 58.p.: 38–20

Hétméteresek: –, illetve 2/2

Kiállítások: 4 perc, illetve 4 perc

fotók: NEKA/Tompos Gábor

Galéria

U16 I. osztály – 24. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – CYEB–Budakalász 24–21 (11–11)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 100 néző

Vezette: Antal Roland, Varga Fruzsina

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Kádár A., Vermes L. (kapusok) – Ambrus M. 7 (2), Kanyó B. 3, Solymos L. 3, Szilágyi T. 3, Ferencz V. 2, Kecskés R. 2, Rácz–Kovács K. 2, Kovács K. 1, Renner Z. 1, Panyi I., Puskás B., Révai O., Veres A., Záray Z. – vezetőedző: Gazdag Tibor

CYEB–Budakalász: Misius Á., Szabó A. (kapusok) – Bakó Z. 5 (2), Nagy B. 4, Forgács M. 3 (2), Knob S. 3, Németh K. 2, Gyuris M. 1, Köck B. 1, Szaka M. 1, Tóth B. 1, Gyenes M., Hajdu M. – vezetőedző: Priczel Bence

Az eredmény alakulása: 6.p.: 1–3; 12.p.: 5–5;18.p.: 8–8; 23.p.: 10–10; 31.p.: 14–12; 37.p.: 18–14; 41.p.: 20–14; 49.p.: 24–20

Hétméteresek: 2/2, illetve 9/4

Kiállítások: 6 perc, illetve 8 perc

MESTERMÉRLEG

Gazdag Tibor: Nyitott védekezésünk jól működött, így végig kontrollálni tudtuk az egész mérkőzést. Támadásban örülök, hogy rendre kialakítottuk a helyzeteket, a kihasználásba csúszott néhány hiba! Gratulálok a srácoknak, csapatmunka volt!

JÁTÉKOS SZEMMEL

Kanyó Balázs: Amit egész héten gyakoroltunk, teljesítettük ezen a mérkőzésen tökéletes védekezéssel és a jó kapusteljesítménnyel, jó támadással tudtuk megszerezni az előnyünket. Gratulálok a srácoknak, szép volt fiúk!

Ferencz Viktor: Az elején nagyon szoros mérkőzést játszottunk, de a csapat nagyon ott volt fejben. Nagyon összeszedett és fegyelmezett játékot játszottunk a második félidőben, tudtuk tartani azt a játékot, amit az elején játszottunk és nagyon összeszedett volt a csapat. Gratulálok, hajrá NEKA!

Solymos Levente: Az első félidőben elég jó volt a támadás és a védekezés egyaránt, a félidei döntetlen sokat segített a csapat lelkesedésében. A második félidőben összeszedtük magunkat fejben és így nagyobb előnyre tettünk szert, ezzel megszereztük a két pontot.