15

Mindkét leánycsapatunk száguld a négyes döntő felé

2024. április 28, vasárnap 20:40 | Utánpótlás

A NEKA U19-es és U17-es leányegyüttese is magabiztos győzelmet aratott hazai pályán az I. osztályú kézilabda-bajnokság Nyugati csoportjának 23. fordulójában a Siófok KC ellen. Siti Beáta vezetőedző csapata az első, míg Zsadányi Sándor tanítványai a második helyen állnak a pontvadászatban, s mindkét társulat karnyújtásnyira van a final fourtól.

Leány U19, I. osztály – Nyugati csoport, 23. forduló

NEKA–Siófok KC 42–28 (20–19)

Balatonboglár, NEKA csarnok, 65 néző. Vezette: Kovacsik Gábor, Polgár Csaba.

NEKA: Szilágyi, Grebenár (kapusok) – Mihály 1, Varga D., Seres 4, Molnár R., Bozsodi 6 (2), Kiss M., Kapu 5, Katona 2, Körtvélyesi 4, Molnár F. 5, Sipos 1, Jelena 5, Miklós 3, Kriston 6. Vezetőedző: Zsadányi Sándor.

Siófok KC: Nográdi, Böőr (kapusok) – Sólyom, Bojtok 4 (1), Deme 1, Kocsis 6, Koósz K. 4 (1), Bakonyi, Koósz F. 3, Posta, Torday-Nagy 1, Jócsik 4, Erdélyi, Karé 5. Vezetőedző: Pintér Károly.

Hétméteresek: 2/2, illetve 3/2. Kiállítások: 4 perc, illetve –.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–2, 10. perc: 9–5, 15. perc: 12–8, 20. perc: 16–10, 28. perc: 18–17, 33. perc: 21–19, 38. perc: 25–21, 43. perc: 26–23, 50. perc: 30–25, 57. perc: 36–27.

Zsadányi Sándor: – Lemásoltuk az idegenbeli egymás elleni mérkőzésünket. Az első félidőben szenvedtünk, majd a másodikban simává tudtuk tenni a mérkőzést. Tizenöt percet leszámítva viszonylag jól kézilabdáztunk. Egy lépéssel megint közelebb vagyunk a célunkhoz és ez a legfontosabb! Gratulálok a csapatnak!

Kapu Zsófia: – Magabiztos kezdés után az első felidő végére kicsit kiengedtünk. A második játékrészben rendeztük a sorokat es magabiztosan nyertünk. Gratulálok a csapatnak!

Grebenár Réka: – Megmutattuk, hogy a szombati vereség után képesek vagyunk felállni a padlóról. Az első félidőben voltak jó döntéseink, de az eredmény így is szoros volt. A második játékrészben azonban növelni tudtuk az előnyünket, a jó védekezésnek és kapusteljesítménynek köszönhetően sok lerohanás gólt is tudtunk lőni. Gratulálok a csapatnak !Hajrá NEKA!

Leány U17, I. osztály – Nyugati csoport, 23. forduló

NEKA–Siófok KC 46–20 (26–7)

Balatonboglár, NEKA csarnok, 45 néző. Vezette: Kovacsik Gábor, Polgár Csaba.

NEKA: Krasznay, Paluska 1, Gyarmati (kapusok) – Seres 4, Molnár R. 2, Boros 2, Jobbágy 3, Pónya 4 (1), Bozsodi, Nényei 6, Nagy-Hajdu 3, Nyárai 8, Kozma 3, Jelena 6 (1), Grápa 4. Vezetőedző: Siti Beáta.

Siófok KC: Hegyi, Aranyos (kapusok) – Sólyom 4, Kenyó 2, Vörös, Klikk 2, Sarang 1, Minárik, Gábor 1, Zsiga, Szili, Posta 4 (2), Pap, Erdélyi 6. Vezetőedző: Pintér Károly.

Hétméteresek: 2/2, illetve 2/2. Kiállítások: 6 perc, illetve –.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 6–2, 14. perc: 14–3, 21. perc: 19–4, 25. perc: 22–6, 30. perc: 25–7, 37. perc: 31–8, 42. perc: 34–13, 47. perc: 37–15, 55. perc: 41–18.

Siti Beáta: – A mérkőzést stabil védekezéssel, ötletes támadójátékkal tartottuk kézben. Az üres kapura történő próbálkozásaink még gyakorlást igényelnek edzéskörülmények között!

Nényei Lara: – Az elejétől fogva vezettünk, s az előnyt meg tudtuk tartani a meccs végig. Nagyon összeszedettek voltunk mind védekezésben, mind támadásban, ezáltal sok könnyű, lerohanásos gólt tudtunk szerezni. Gratulálok a csapatnak!

Grápa Zsófia: – Az elején fegyelmezett volt a védekezésünk, ezért sok indítás gólt szereztünk, így nagy előnyre tudtunk szert tenni. Mindenki hozzá tett a győzelemhez. A kapusok is jól teljesítettek! Gratulálok a csapatnak!