02

Robog a négyes döntő felé az U17-es leánycsapat

2024. április 18, csütörtök 17:42 | Utánpótlás

A négyes döntőbe jutás szempontjából nagyon fontos két pontot szerzett a Kispest NKK otthonában a NEKA U17-es leánycsapata az I. osztályú bajnokság Nyugati csoportjának 22. fordulójában. Siti Beáta vezetőedző tanítványai vezetik a pontvadászatot, s négy egységgel előzik meg a második helyezett Kozármisleny SE egyletét.

Kispest NKK–NEKA 29–32 (12–16)

Inárcsi Kézilabdacsarnok, 60 néző. Vezette: Imregi Blanka, Vásárhely Réka Sarolta.

Kispest NKK: Kovács J., Ágh D. (kapusok) – Tóth N., Heller H., Bozsó 3, Karanovics 7, Cziger 4, Béki-Nagy 8 (2), Hortobágyi 3, Kiss A., Nagy B., Dudás 3, Cser 1. Vezetőedző: Győri Ágnes.

NEKA: Krasznay, Paluska, Gyarmati (kapusok) – Tolnai 1, Seres 5, Molnár R. 11 (3), Boros, Jobbágy, Pónya 3 (1), Bozsodi 1, Nényei 2, Kiss M. 2, Nagy-Hajdu 3, Nyárai, Kozma 2, Grápa 2. Vezetőedző: Siti Beáta.

Hétméteresek: 7/2, illetve 4/4. Kiállítások: 4 perc, illetve 8 perc.

Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–4, 17. perc: 5–10, 25. perc: 8–13, 29. perc: 12–15, 34. perc: 14–17, 39. perc: 17–21, 44. perc: 21–23, 49. perc: 24–24, 54. perc: 26–28.

Siti Beáta: – Ma egy picit önmagunk ellenfelei is voltunk. Védekezésünkben túlságosan passzívak voltunk és nem voltunk hatékonyak egy alapvetően betörésekre épülő játékkal szemben. Támadásban pedig nem jó távolságot választottunk meg az átlövésekre és többször kellett volna jó tempóban a játék folyamatosságát biztosítani.

Paluska Panka: – Az első játékrészben a védekezésünk rendben volt, de támadásban voltak apró hibák. A második játékrészben sok technikai hibát vetettünk, a védekezésünk is visszaesett, de a végére összeszedtük magunkat és így megszereztük a kettő pontot. Gratulálok a csapatnak! Hajrá NEKA!

Molnár Réka: – Tudtuk, hogy nehéz meccs vár ránk így a bajnokság végén. A mérkőzés elején sikerült előnyt szereznünk, de a hibáink sokasága miatt az ellenfelünk visszajött a meccsbe. Egy percig sem adtuk fel és csapatként küzdöttünk tovább, ezért sikerült elhoznunk a két pontot. Gratulálok a csapatnak. Hajrá NEKA!