24

27 gólig jutottunk Győrben

2021. január 20, szerda 19:31 | Utánpótlás

Nem ijedtek meg és becsületesen küzdöttek a Boglári Akadémia-SZISE játékosai, akik bár 43-27-re alul maradtak a Győri Audi ETO KC otthonában, emelt fővel térhetnek haza a világ egyik legjobb csapatának otthonából. A két együttes között osztálykülönbség van, de a boglári fiatalok nem játszottak teljesen alárendelt szerepet, bizonyítja ezt a 27 lőtt gól is. A hibák a meccsrutinnal csökkennek a jövőben, és a nyerhető meccseken jól jönnek majd az ilyen mérkőzéseken szerzett tapasztalatok. A mieink legeredményesebb játékosa a hét gólig jutó Kajdon Blanka volt.

K&H női kézilabda liga, 7. forduló:

Győri Audi ETO KC – Boglári Akadémia-SZISE 43-27 (22-10)

Győr, játékvezetők: Benya-Hantos, Rózsahegyi

Győri Audi ETO KC: Glauser L., Leynaud A., Solberg S. (kapusok), Edwige B. 4, Ogonovszky E. 1, Hansen A., Görbicz A. 4, Csekő B. 3, Oftedal S. 4, Amorim E. 2, Világos D. 3, Kristiansen V. 5, Lukács V. 2, Fodor Cs. 3, Nze-Minko E. 6, Faluvégi D. 6 – vezetőedző: Danyi Gábor

Boglári Akadémia-SZISE: Gercsó N., Magera N., Szabó L. (kapusok) – Mérai M. 2, Kajdon B. 7, Takó V. 3, Koronczai P. 3, Farkas J. 4, Faragó L. 1, Mlinkó Zs. 2, Monori O. 4, Juhász G., Kukucska V. 1, Kocsis B., Bánhidi B. – vezetőedző: ifj. Kiss Szilárd

Hétméteresek: 4/2, illetve 4/4

Kiállítások: 4, illetve 4 perc

A mérkőzés győri gólokkal és kihagyott boglári helyzetekkel kezdődött, 4-0 után aztán Koronczai Petra átlövésből, Kajdon Blanka pedig szép egyéni akció végén talált a kapuba. Hat és fél perc elteltével ifj. Kiss Szilárd időt kért, és bár Kajdon újabb szép gólt szerzett, gyors gólokkal 7-3-ra elhúzott az ETO. Kukucska Viki találatával, majd Kajdon újabb szép akciógóljával még tartottuk a lépést, de a hazaiak a labdavesztéseket lerohanásokkal büntették, és negyed óra elteltével 11-6-ot mutatott az eredményjelző. A zöld mezesek a továbbiakban is kihasználták a hibáinkat, így a 18. percben 13-7-es állásnál már a második boglári időkérés következett. Mlinkó Zsófi kétszer volt eredményes, Kajdon Blanka pedig a negyedik gólját szerezte, miközben 16-10-nél Oftedal és Amorim is pályára lépett. Gercsó Nóri egymás után két védést is bemutatott, másodszor Görbicz Anita ejtését húzta le egy kézzel. A félidő hajrájában tovább nőtt a különbség a két csapat között, Faluvégi már a hatodik indításgólját szerezte, így a félidőben 22-10 volt az eredmény.

Remekül kezdődött számunkra a második félidő, hiszen Magera Noémi védéssel mutatkozott be a kapuban, majd 3-0-s sorozatot mutattak be a lányok. Farkas Johanna hat perc alatt négy találatot szerzett, és máris nyolc gólra csökkent a hátrány. (23-15) A mérkőzésen 27-17 után a 47. percben már 33-19-re alakult az állás, és bár a végeredmény természetesen nem lehetett kérdés, a boglári fiatalok egyetlen percig nem adták fel és küzdöttek becsülettel. Három bátor, gólt érő Monori Orsi villanás mellett a győri klasszisok is magabiztosan játszottak, így egyre nőtt a zöldmezesek előnye. A 43-27-es végeredmény a két csapat közötti különbséget természetesen maximálisan tükrözi, a Boglári Akadémia-SZISE játékosai azonban emelt fővel jöhettek le a pályáról. Sportszerű mérkőzésen, 27 gólt lőni a Győrnek, elismerésre méltó teljesítmény, a fiatalok egyáltalán nem játszottak alárendelt szerepet, és egy-egy szép megoldással bizonyították tehetségüket.

EDZŐI SZEMMEL

Danyi Gábor: Én is örömmel láttam a fiatalokat, igyekeztem a mi utánpótláskorú játékosaimnak is lehetőséget adni. Komoly sorozatterhelés közepén vagyunk, így próbáltam elosztani a terhelést. Periódusokban komoly erőfeszítésre kényszerített minket a Boglár, harcosak voltak, emiatt gratulálok és további sok sikert kívánok nekik a bajnokságban.

ifj. Kiss Szilárd: Gratulálok a Győr csapatának, természetesen nem volt kérdés a végeredmény. Nagyon rövid szakaszokban tudtuk megnehezíteni a hazaiak dolgát, de ez messze nem a mi szintünk. Támadásban voltak olyan dolgok, amik tetszettek, védekezésben még szoknunk kell ezt a távolságot, lövőerőt, dinamikát. Számunkra ez egy élmény volt, örültem, hogy sok magyar fiatal volt a pályán mindkét oldalon.

Farkas Johanna: Szeretnék gratulálni a Győr csapatának! Fantasztikus élmény volt ismét itt kézilabdázni, egy jó tempójú mérkőzést játszottunk. A támadásban nem voltak nagyon nagy problémák, de a védekezésben még fejlődnünk kell. Természetesen nekünk nem ezt a találkozót kellett megnyernünk, a folytatásban azokra koncentrálunk.

fotó: gyoriaudietokc