10

A második félidőben eldöntöttük a meccset

2024. április 27, szombat 21:11 | Utánpótlás

Az első félidőben még négygólos hátrányban volt a NEKA, majd a szünet után javított és végül 22-18-as győzelmet aratott Gyöngyösön a fiú U16-os bajnokságban. Gazdag Tibor együttese három fordulóval a bajnokság vége előtt az ötödik helyen áll.

U16 I. osztály – 23. forduló

HE–DO B.Braun Gyöngyös – Nemzeti Kézilabda Akadémia 18–22 (12–8)

Gyöngyös, Dr Fejes András Sport– és Rendezvényközpont, 120 néző

Vezette: Divéki Péter Zsolt, Paulovics Zsolt

HE–DO B.Braun Gyöngyös: Cseh D. (kapus) – Bognár Zs. 6, Varga V. 4, Balázs K. 2, Gruber Zs. 2, Scitovszky B. 2, Szankó Cs. 1, Vincze Cs. 1, Bárdos B., Dobos B., Filó Á., Sankovics Á., Török T. – vezetőedző: Temesvári Martin

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Barna M., Kádár A. (kapusok) – Záray Z. 4 (2), Ambrus M. 3 (3), Kovács K. 3, Panyi I. 3, Renner Z. 3, Kecskés R. 2, Rácz–Kovács K. 2, Szilágyi T. 1, Veres A. 1, Kanyó B., Puskás B, Solymos L. – vezetőedző: Gazdag Tibor

Az eredmény alakulása: 3.p.: 3–0; 9.p.: 5–1; 16.p.: 10–4; 22.p.: 12–8; 28.p.: 12–10; 31.p.: 13–13; 38.p.: 15–15; 41.p.: 15–19; 49.p.: 17–21

Hétméteresek: 2/2, illetve 5/5

Kiállítások: 12 perc, illetve 12 perc

Gazdag Tibor:Az első félidei értékelhetetlen teljesítményünk után egy teljesen más hozzáállású és mentalitású csapat jött ki a második félidőre. Védekezésünk agresszívebb, támadásunk dinamikusabb lett, amivel el tudtuk tüntetni a hátrányunkat és még előnyt is szereztünk, amit sikerült a végéig megtartani! Gratulálok a második félidei teljesítményünkhöz, az elsőt pedig felejtsük el! Nagyon nehéz három forduló elé nézünk, amit csakis csapatként tudunk megnyerni.

Panyi Márk:Az első félidőt nehezen kezdtük mind támadásban, mind védekezésben. Viszonylag sok hibával játszottunk, de a második félidőben kijavítottuk a hibáinkat és a magunk javára fordítottuk a mérkőzést. Megyünk tovább és készülünk a következő mérkőzésre. Gratulálok a csapatnak!

Ambrus Máté: Sajnos nem először fordul elő, hogy a kelleténél magabiztosabban állunk hozzá egy mérkőzéshez, és alábecsüljük az ellenfelet. Sok hibával, fegyelmezetlenül kezdtük a mérkőzést, emiatt az első félidőt hátránnyal zártuk. A második félidőre összeálltunk, és csapatként megfordítottuk a meccset. Gratulálok a csapatnak, hajrá NEKA!

Kádár Alex: Az első félidőben zavarodottan, fegyelmetlenül játszottunk ezért előnyre tudtak szert tenni. A második félidőt egy alapos öltözői megbeszélés és csodálatos mentalitással, jeles támadással és kemény védekezéssel magunkévá tudtuk tenni. Gratulálok a csapatnak. Hajrá NEKA!

fotó: Farkas Anita