02

A Siófok KC nyerte a somogyi rangadót

2024. február 24, szombat 18:47 | Utánpótlás

Kilencgólos vereséget szenvedett a NEKA U21-es csapata a Siófok KC otthonában a női NB II E-csoportjának tizenharmadik fordulójában. A zárójátéknap eredményeitől függetlenül, biztosan a harmadik helyen zárnak a mieink.

Siófok KC–NEKA U21 31–22 (15–15)

Siófok, Munkacsarnok, 150 néző. Vezette: Bán-Farkas László, Székely Zoltán.

Siófok KC: Sándor-Györkös, Torma (kapusok) – Lozsi, Bálind, Bojtok 9, Deme 3, Gurbács, Kocsis 7 (1), Koósz K. 1, Koósz F., Póczik 6, Bozsok 2, Posta, Jócsik, Szekeres, Karé 3 (2). Vezetőedző: Potondi Diána.

NEKA U21: Hornyák, Grebenár (kapusok) – Mihály 5, Varga D., Lavaj, Molnár R. 1, Pónya 3 (1), Kozma 1, Körtvélyesi 1, Molnár F. 7, Sipos 1, Miklós F. 2 (1), Fürdök 1 (1). Vezetőedző: Zsadányi Sándor.

Hétméteresek: 5/3, illetve 4/3. Kiállítások: 2 perc, illetve 8 perc.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3, 9. perc: 3–5, 14. perc: 8–7, 19. perc: 12–8, 24. perc: 13–10, 29. perc: 15–14, 37. perc: 19–17, 42. perc: 23–19, 49. perc: 25–20, 54. perc: 27–20, 57. perc: 29–21.

MESTERMÉRLEG

Zsadányi Sándor: – Az egész mérkőzésen nagyot küzdöttünk. Az első félidőben még jól is játszottunk, de a második játékrészre elfogytunk. Tudtuk, nem mi leszünk a mérkőzés esélyesei, de szerettünk volna 60 percig pariban lenni, ami hellyel-közzel sikerült is.

JÁTÉKOS SZEMMEL

Pónya Réka: – Az első félidőben nagyon jól játszottunk, védekezésben és támadásban is összeszedettek voltunk. A második játékrészre elfáradtunk, egyre több volt a technikai hiba. Ennek ellenére egy hasznos mérkőzést tudtunk játszani a Siófokkal. A következő meccsre is ilyen lendülettel kell megérkeznünk. Hajrá NEKA!

Mihály Hanna: – A mérkőzést részünkről a küzdés jellemezte, mindent beleadtunk, ami meg is látszott az első félidő eredményén. Második játékrészre sajnos már elfáradtunk és a ziccereinket kisebb százalékban használtuk ki. A hibáinkat az ellenfelünk kihasználta, így a meccs végére nagyobb különbség alakítottak ki. Gratulálok a csapatnak a hozzáálláshoz!