29

Ajkán szerezte meg újabb győzelmét a NEKA

2021. november 27, szombat 19:23 | Utánpótlás

Ajkán lépett pályára és nyert 34-23-ra az élen álló NEKA a férfi ifjúsági II. osztályú bajnokságban, így kilencedik mérkőzését zárta győztesen a pontvadászatban. Az első félidőben nem volt tökéletes a játék, de a szünetben Lehőcz Zoltán vezetőedző szavai hatásosak voltak, így a második játékrészben már jobban teljesítettek a fiúk. Pénteken az idei utolsó meccsükön a Veszprémi KKFT-t fogadják a mieink.

Férfi ifjúsági II. osztály-Nyugat – 9. forduló

KK Ajka – Nemzeti Kézilabda Akadémia 23–34 (7–10)

Ajka, Városi Szabadidő- és Sportcentrum, 50 néző

Vezette: Kovács Tibor, Mándli Balázs

KK Ajka: Almás L. (kapus) – Forgács K. 10 (4), Szücs B. 7, Perczel K. 2, Erős M. 1, Oláh L. 1, Pointner K. 1, Zsáki Á. 1, Antal Gy., György Á., Zsáki O. – vezetőedző: Poór Tamás

Nemzeti Kézilabda Akadémia II.: Csányi P., Győri N., Széll R. (kapusok) – Brucker B. 9, Deák Á. 5, Kiss M. 4, Sikler K. 4, Lendvai Sz. 3, Szabó L. 3, Varga B. 3, Faluba F. 2, Janowszky S. 1, Juráskó M., Tömöri D.  – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

Az eredmény alakulása: 7.p.: 2–2; 14.p.: 4–4; 20.p.: 6–6; 24.p.: 7–7; 34.p.: 10–13; 42.p.: 13–20; 46.p.: 13–24; 49.p.: 15–26; 53.p.: 19–26; 57.p.: 22–31

Hétméteresek: 5/4, illetve 1/0

Kiállítások: 4 perc, illetve 14 perc

Lehőcz Zoltán: Nem vagyok elégedett a látottakkal, többször bizonyítottuk már, hogy ennél jobb játékra is képesek vagyunk. Sajnos a mai napon nem voltunk kellően koncentráltak, s nem a meccs lázában égtünk. Finoman jeleztem, hogy ez számomra nem elfogadható, majd a második félidőben már valamelyest valamivel jobb teljesítményt nyújtottunk. Győzelmünk nem forgott veszélyben, de többet várok a jövőben.

Sikler Kristóf: Lassú, nyögvenyelős volt minden az első félidőben, így szoros lett az eredmény a szünetre, edzőnk ezt szóvá is tette és a második félidőben sok gyors góllal és pár jó védekezéssel sikerült nagyobb előnyre szert tenni. A végére akadt pár hiba a védelemben, de a gond ma a hozzáállás volt, ezen kell elgondolkodni egy kicsit.

Brucker Balázs: Rosszul kezdtük a mérkőzést, de aztán egyre jobban kezdtünk belejönni a játékba és fel tudtuk venni a munkásruhát. Gratulálok a csapatnak!

fotó: Farkas Anita