28

Alapszakasz-győztesek a lányok

2023. május 13, szombat 18:47 | Utánpótlás

A lány U19-es és U17-es bajnokságokban vezető NEKA csapata a SZISE elleni győzelmekkel két fordulóval az alapszakasz vége előtt bebiztosította első helyét. A dr. Woth Péter és ifj. Kiss Szilárd által irányított együttesek így biztosan első helyen jut a négyes döntőbe, ahol a keleti csoport második helyezettjével találkozunk.

Lány U19-es bajnokság:

NEKA-SZISE 37-22 (19-15)

V: Bánfi, Bazsó G.

NEKA: Horváth Sz., Hornyák (kapusok),- Berei 1, Dézsi 3, Hengl 5, Csamangó L.4, Petruska D.3, Kazeem A.5/2, Bali 3, Keceli-Mészáros 5 Csamangó N.3, Sipos 4/1, Kriston 1/1 – vezetőedző: dr. Woth Péter

7m: 5/4, ill. 2/2      kiállítások: 6 perc, ill. 12 perc

Eredmény alakulása: 6.p: 3-4, 14.p: 10-4, 20.p: 12-9, 25.p: 16-12, 36.p: 23-15, 40.p: 25-18, 47.p: 31-18, 52.p: 35-20

MESTERMÉRLEG:

Dr. Woth Péter: Nehezen pörögtünk fel, de azért hoztuk a kötelezőt!

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Hornyák Anna: A meccset nagyon nehézkesen kezdtük, fejben az öltözőben maradtunk.  Rengeteg hiba volt a védekezésünkben és a támadásainkban is, sajnos nagyon sok labdát adtunk el. A második félidőre felpörögtünk, és így sikerült kialakítanunk egy nagyobb előnyt a meccs végére. Gratulálok mindenkinek! Hajrá NEKA!❤️

Bali Boróka: A meccset nagyon összeszedetlenül kezdtük. Támadásban és védekezésben is pontatlanok voltunk. Szerencsére a második  félidőre összekaptuk magunkat és tudtunk javítani, így nagyobb előnyre  tehettünk szert. Gratulálok mindenkinek! Hajrá NEKA❤️

Lány U17-es bajnokság:

NEKA-SZISE 35-30 (20-13)

NEKA: Szilágyi, Gyarmati  (kapusok)- Mihály 2, Seres 3, Fazekas 2, Kiss M.,5, Lavaj 1, Katona 3, Nagy B.4, Szebeni 4, Molnár F.1,     Sipos 3/1, Jelena 1, Kriston 4, Fürdök 2/1 – vezetőedző: ifj. Kiss Szilárd

7m: 3/2, ill. 3/3    kiállítások: 18 perc + 1 kizárás (3x2 perc miatt) ill. 10 perc

Eredmény alakulása: 7.p.7-2, 16.p: 13-7, 28.p: 19-11, 35.p: 24-13, 40.p: 27-15, 44.p: 29-19, 51.p: 32-24

Kiss Szilárd: Ma nem tetszett a csapat! 15 perc fegyelem után nagyon sok volt a fegyelmezetlenség. Aki csapatba szeretne kerülni, annak többet kell tenni érte! Az ellenfél jobban küzdött, ami nem szokott velünk előfordulni!  Akárki van a pályán és akármilyen összeállításban játszunk, ez akkor sem fordulhat elő!

Kriston Kíra: A meccs elejét koncentráltan kezdtük, így sikerült előnyt kialakítanunk. Később a fegyelmezetlenségünket kihasználta az ellenfél. A sok kiállítás és a rossz védekezés csökkentette előnyünket, de sikerült nyerni. Gratulálok a csapatnak. Hajrá NEKA!

Nagy Bianka: A meccs elején koncentráltak voltunk így ki tudtunk alakítani egy nagyobb előnyt. Később nem voltunk fegyelmezettek, és több hibát követtünk el, és a védekezésünk se működött annyira ahogy azt terveztük, de végül tudtunk nyerni. Gratulálok a csapatnak!

fotók: NEKA/Tompos Gábor

K&H női kézilabda liga – 24. forduló

NEKA – MTK Budapest 27–26 (14–14)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 250 néző

Vezette: Sándor György, Szabó Balázs

NEKA: Wéninger – Molnár D., Csíkos 6 (1), Kellermann 9, Kocsis B., Varga E. 4 (3), Szabó A. 3

Csere: Németh K., Zaj (kapusok), Gém 2, Juhász K., Kovalcsik B., Ferenczy D. 3, Bató

Vezetőedző: Bohus Beáta

MTK Budapest: Győri B. – Grosch 3, Román 3, Pál T. 8, Szabó L. 7 (5), Kobela 3, Pelczéder

Csere: Suba (kapus), Mazák-Németh Cs., Dakos 1, Sallai N. 1

Vezetőedző: Vágó Attila

Az eredmény alakulása:

3.p.: 2–0; 8.p.: 2–5; 10.p.: 4–6; 15.p.: 7–6; 22.p.: 11–10; 28.p.: 12–13; 37.p.: 19–14; 41.p.: 19–17; 48.p.: 23–22; 52.p.: 26–22; 58.p.: 26–25

Hétméteresek: 5/4, illetve 7/5

Kiállítások: 2 perc, illetve 14 perc