27

Alapszakasz-győztesek az ifi lányok

2022. május 05, csütörtök 21:19 | Utánpótlás

A női ifjúsági I. osztályban a listavezető NEKA I. hazai pályán 34-22-re győzött a második Szombathely ellen, ezzel eldőlt, hogy csapatunk a Nyugati csoport győzteseként vesz részt a négyes döntőben. A boglári lányok az első félidőben kétgólos előnyt alakítottak ki, a szünet után azonban egyre növelték előnyüket, és két fordulóval az alapszakasz vége előtt öt ponttal vezetik a tabellát. A serdülő lányok nagyon magabiztosan, 49-27-re múlták felül a Szombathelyt, és továbbra is vezetik a tabellát az Érd előtt.

Női ifjúsági I. osztály:

NEKA I. -Szombathelyi KKA 34-22 (14-12)

V: Koronczai, Szöllősi

NEKA I. : Zaj,Lakatos (kapusok),- Varga E.4/2, Csíkos 5, Juhász 1, Mórocz 2/1, Csata 2, Szabó A.2, Molnár D.4, Horváth P.1, Pálmai 6/3, Nagy II. L. 4/2,Kocsis, Kovalcsik 1, Szabó L., Vártok 2

Hétméteres: 11/9, ill. 10/8

Kiállítások: 20 perc +kizárás (3x2 perc miatt), ill. 10 perc

Eredmény alakulása: 4.p: 2-0, 9.p: 2-4, 17.p: 7-4, 23.p: 10-8, 28.p: 14-9, 35.p: 17-13, 39.p: 20-17, 51.p: 28-17, 55.p: 31-19

MESTERMÉRLEG:

Bohus Beáta: Az első negyven percben még érettségiztünk, azután kézilabdáztunk egy kicsit.

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Mórocz Fanni: Szoros meccsre készültünk. Védekezésben masszívak voltunk, támadásban nagy lendülettel játszottunk. Az első félidőben kihagytunk pár ziccert, de a második félidőre sikerült belőnünk. Gratulálok a csapatnak, így tovább!

Nagy II. Laura: A meccs első félidejében dekoncentráltak voltunk, ami betudható az érettséginek. Ebből az állapotból a második félidőben sikerült kilépni és könnyű gólokat tudtunk szerezni. Gratulálok a győzelemhez! Készülünk a hétvégi mérkőzésre!

Leány serdülő I. osztály:

NEKA - Szombathelyi KKA 49-27 (27-14)

V: Koronczai,Szöllősi

NEKA: Szilágyi, Hornyá (kapusok),- Seres 2, Polákovics 4, Mórocz 3, Sipos 2, Fazekas 9/3, Kapu 6, Lavaj, Katona 2, Bali 5, Szebeni 5, Keceli-Mészáros 7, Varga D., Molnár F.2, Kriston 2/1

7m: 4/4, ill. 4/3

kiállítások: 6 perc, ill. 2 perc

Eredmény alakulása: 5.p:4-3, 11.p: 9-5, 19.p: 15-9, 24.p: 19-12, 33.p: 30-16, 41.p: 36-20, 51.p: 41-24 54.p: 43-26

Kiss Szilárd: Jó iramú mérkőzésen, magabiztosan nyertünk! Védekezésünk ma nem működött precízen, de rengeteg gólt lőttünk, ami pedig biztató! Dórikának mielőbbi gyógyulást kívánunk a csapat nevében is!

Fazekas Virág: Jól kezdtük a mérkőzést, hamar sikerült előnyre szert tennünk.  Védekezésben és támadásban is belecsúsztak kisebb hibák. Amikor ezt korrigáltuk, nagyobb különbséget tudtunk kialakítani. A végéig fegyelmezettek maradtunk, így magabiztos győzelmet arattunk.  Gratulálok a csapatnak!  Hajrá NEKA!

Keceli-Mészáros Renáta: Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés. Nem is kezdtünk annyira jól, mint ahogy szerettük volna. Védekezésben voltak hiányosságaink, támadásban megvoltak a helyzeteink, azonban nem mindig sikerült jól befejezni. Az első félidő végétől kezdtünk összeállni és a második félidőben már nagy előnyre tettünk szert.

fotók: NEKA/Tompos Gábor