26

Algyőn maradt a két pont

2022. március 12, szombat 17:36 | Utánpótlás

Idegenben kezdte a NEKA a női NB I/B-s bajnokság felsőházában való szereplést, a mieink az Algyő otthonában 30-25-re kikaptak, így pont nélkül tértek haza. Fiataljaink remekül kezdték a mérkőzést, hiszen a 22. percben két góllal vezettek, de a hazaiak felzárkóztak és a második félidőben a maguk javára fordították a találkozót. A boglári lányoknak még természetesen szokniuk kell a kétnapos utazással járó meccseket és az új ellenfeleket, de tartjuk a második helyünket és szombaton már a Ferencváros ellen javíthatunk hazai pályán. (fotó: archív)

Női NB I/B-felsőház, 1. forduló:

Levendula Hotel Algyő – NEKA 30-25 (16-14)

Algyő: Dobó, Gadányi (kapusok) – Vass, Nikolayenko 4, Miklós 6, Lovistyék, Zsilák, Balázs, Farkas 2, Szepesi 3, Simon 4, Rózsa, Aracsi 1, Csáki 3, Németh I. 7, Zsikó – edző: Farkas József Dániel

NEKA: Németh K., Zaj K. (kapusok), Varga E. 8, Csíkos L.5, Juhász K., Kellermann D. 3, Faragó L., Csata P. 1, Szabó A. 2, Molnár D. 1, Horváth P. 2, Pálmai L., Nagy L., Kovalcsik B., Szabó L., Vártok T. 3- edző: Bohus Bea, Siti Bea

Kiállítások: 10, illetve 4 perc

Hétméteresek: 5/4, illetve 7/6

Az eredmény alakulása: 9- perc 4-7, 15. perc 8-11, 22. perc 11-13, 26. perc, 15-13, 35. perc 19-15, 46. perc 22-21, 55. perc 27-24

Bohus Beáta: A 60 perc alatt csak rövid fellángolásaink voltak, de összességében nem játszottunk jól. A rutin legyőzte fiatalos lendületünket. Ma még szomorkodhatunk, holnaptól már a szerdai Újváros és szombati Fradi elleni mérkőzésekre készülünk emelt fővel!!!

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Kellermann Dóra: Jó tempóban kezdtük a meccset, vezettünk is az első félidő közepéig, de azután dekoncentrálttá váltunk, és a védekezésünk is szétesett. A második félidőben már csak rohanni tudtunk az eredmény után. Meg fogjuk beszélni közösen a mérkőzést és részletesen kielemezni a hibákat, de én úgy gondolom, hogy az ilyen meccsekből lehet a legtöbbet tanulni. Dolgozunk tovább még ennél is keményebben, hogy jövő héten javíthassunk! Gyerünk lányok, hajrá NEKA!

Zaj Klára: Az első félidőben sok pontos befejezésünk volt, viszont a védekezésünk nem igazán állt össze. Az ellenfél így tartani tudta velünk a tempót, majd a második félidőben el is léptek tőlünk. A második félidőben sok elkapkodott támadásunk volt, amiből az ellenfél könnyű lerohanásgólokat tudott szerezni. A 2 pontot nem sikerült megszereznünk, de nem állunk meg, készülünk a következő megmérettetésre.