09

Arányosan osztották el a játékperceket

2024. április 27, szombat 16:42 | Utánpótlás

Kétgólos vereséget szenvedett a NEKA U21-es csapata a TFSE otthonában az NB II-es női kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszásának (E-, F-csoport) negyedik fordulójában. A mérkőzés után Zsadányi Sándor vezetőedző azt hangsúlyozta, arányosan osztották el a játékperceket, s a találkozó végeredménye ezúttal másodlagos volt számukra.

TFSE–NEKA U21 28–26 (11–12)

Budapest, Dr. Koltai Jenő Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Borsóné Nagy Tímea, Tóth Johanna.

TFSE: Vereszky (kapus) – Radva, Lengyel 3, Kovács T., Csalai-Kégl, Ádám 1, Legéndi, Leitner 13 (4), Kocsis L. 3, Fogl Z. 2, Jánni 2, Konkoly 4. Vezetőedző: Herbert Krisztián.

NEKA: Hornyák, Grebenár (kapusok) – Tolnai, Mihály 2, Varga D. 1, Seres 4, Pónya, Bozsodi 4 (2), Nényei, Kiss M. 6, Nyárai, Körtvélyesi 1, Molnár F. 3, Sipos 1, Jelena 1, Miklós F. 3. Vezetőedző: Zsadányi Sándor.

Hétméteresek: 4/4, illetve 2/2. Kiállítások: –, illetve 8 perc.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–4, 10. perc: 5–7, 15. perc: 7–8, 20. perc: 8–8, 25. perc: 10–11, 30. perc: 11–12, 35. perc: 13–14, 40. perc: 16–18, 45. perc: 18–21, 50. perc: 21–23, 57. perc: 26–26.

Zsadányi Sándor: – Tekintettel arra, hogy a prioritás a holnapi két mérkőzés, a mai találkozón az eredmény másodlagos volt. Megpróbáltuk a játékperceket  arányosan elosztani. A lányok egészen ügyesen játszottak, ha az eredmény lett volna fontos, megnyertük volna a meccset.

Molnár Fruzsina: – A mérkőzést jó tempóban kezdtük, erős és gyors játékot játszottunk. A védekezésben együtt mozgott a csapat, így rengeteg faultunk és labdaszerzésünk volt. A végjátékban volt sajnos több hibánk, amiket majd a következő mérkőzésig javítani fogunk. Szép volt csajok! Hajrá NEKA!