26

Bajnok lett a NEKA U17-es lánycsapata!

2023. június 03, szombat 18:10 | Utánpótlás

A lány U17-es bajnoki döntőben a NEKA 26-21-re nyert a DVSC ellen, ezzel megvédte címét és bajnoki címet ünnepelhet. Ifj. Kiss Szilárd együttese az alapszakaszt pontveszteség nélkül zárta, és miután a Final Fourban sem talált legyőzőre, végül aranyérmes lett.

Lány U17-es döntő:

NEKA - DVSC SCHAEFFLER 26-21 (12-10)

játékvezetők: Ignéczy, Pánczél-Héjjas

NEKA: Szilágyi P., Hornyák A. (kapusok), Mihály H. 1, Seres L. 1, Fazekas V. 5, Kiss M. 3, Kapu Zs. 2, Lavaj F., Katona L. 1, Nagy B. 2, Szebeni D. 1, Pálmai L. 4, Keceli-Mészáros R., Molnár F., Sipos A. 1, Kriston K. 5 – vezetőedző: ifj. Kiss Szilárd

Hétméteresek: 3/2, illetve 1/0

Kiállítások: 8 perc, illetve 6 perc

Eredmény alakulása: 9. perc: 5-3, 16. perc 7-7, 25. perc 9-10, 34. perc 17-10, 39. perc 21-11, 53. perc 24-17

ifj. Kiss Szilárd: Minden edző erről álmodik. Köszönjük szépen a fergeteges szurkolást. Gratulálok a csapatnak. Köszönet az egész stábnak és mindenkinek, aki hozzásegített minket ehhez a sikerhez. Meghatóak voltak a mérkőzés utáni pillanatok.

Szilágyi Panna: A meccset kicsit nehézkesen kezdtük, a két csapat fej- fej mellett haladt az első félidő alatt. Voltak kisebb hibáink támadásban és védekezésben. A második félidő elején a csapat óriásit ment, minek következtében nagyobb előnyt tudtunk kialakítani. Feljavult a védekezésünk, amivel az ellenfél több támadásának sikerességét tudtuk megakadályozni. A támadásainkat gólokkal tudtuk befejezni. Úgy gondolom, hogy ez egy kulcsfontosságú szakasz volt a meccs alatt. A továbbiakban pedig tudtuk tartani a különbséget. Gratulálok és büszke vagyok a csapatunkra, valamint csapat nevében szeretném megköszönni Szilárd bácsinak azt a sok mindent, amit Tőle kaptunk és sok sikert kívánunk Neki a továbbiakban. Hajra NEKA!❤️