20

Bejutott a négyes döntőbe az U17-es lánycsapatunk!

2024. május 08, szerda 18:19 | Utánpótlás

A hátralévő mérkőzésektől függetlenül megnyerte az I. osztályú kézilabda-bajnokság Nyugati csoportját a NEKA U17-es leánycsapata, miután a 24. fordulóban 23 gólos győzelmet aratott az MTK Budapest otthonában, ráadásul a sikernek köszönhetően az akadémsitáink bejutottak a final fourba. Siti Beáta vezetőedző tanítványainak ez volt a huszonegyedik diadala a pontvadászatban, s egy döntetlen mellett, mindössze kétszer hagyták el vesztesen a pályát. A boglári lányokra még két meccs vár, előbb az Alba Fehérvár KC-t fogadják, a záróra pedig Csepelen lesz.

MTK Budapest–NEKA 19–42 (8–20)

Budaörs Városi Uszoda Sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Illing Zsolt, Viczkó Gergely.

MTK Budapest: Kerék, Karcsics (kapusok) – Tóth F. 2, Pataj, Fekete J. 4 (3), Kovács N., Miklós L. 3, Szedő, Wágner, Antal-Futó 1, Gerzanics 4, Szabó D., Szentgróti 5, Kárász, Farkas M., Szabó L. Vezetőedző: Báthori Gábor.

NEKA: Paluska, Gyarmati (kapusok) – Tolnai 5, Seres 3, Molnár R. 5 (3), Nagy F. 4 (1), Jobbágy 6, Bozsodi 3 (1), Nényei 6, Nagy-Hajdu 4, Kozma 4, Jelena 2, Grápa. Vezetőedző: Siti Beáta.

Hétméteresek: 4/3, illetve 6/5. Kiállítások: 2 perc, illetve 4 perc.

A mérkőzés alakulása. 5. perc: 2–3, 16. perc: 5–10, 21. perc: 7–15, 28. perc: 8–19, 37. perc: 10–23, 42. perc: 12–25, 49. perc: 15–31, 57. perc: 18–38.

Siti Beáta: – Örülök a győzelemnek, de annak még jobban, hogy megnyertük a Nyugati csoportot, s bejutottunk a négyes döntőbe.

Nényei Lara: – Kicsit álmosan kezdtünk, de ahogy felébredtünk egyértelművé tettük a mérkőzést. Sok könnyű lerohanás gólt tudtunk szerezni. Gratulálok a csapatnak!

Paluska Panka: – A meccset fegyelmezetten kezdtük. Védekezésünk stabil volt, így sok gyors gólt tudtunk szerezni, ezért hamar nagy előnyt tudtunk kiharcolni. Mindenki hozzá tudta tenni a mérkőzéshez a maximális teljesítményt. Gratulálok a csapatnak!

Fotó: Farkas Anita