05

Bejutott a NEKA az U18-as fiú rájátszásba

2024. április 25, csütörtök 20:24 | Utánpótlás

Fölényesen nyert Győrben a NEKA U18-as csapata, amely három fordulóval a bajnoki alapszakasz vége előtt már bebiztosította a négyes döntőbe jutást. Lehőcz Zoltán együttese az egész idényben magabiztos teljesítményt nyújt, eddig mindössze egy pontot veszített, így megérdemelten lesz ott a rájátszásban. A fiú U20-as együttes nagy csatában, az utolsó percben szerzett győztes góllal nyert a győriek ellen.

U18 I. osztály – 23. forduló

Agrofeed UNI Győr – Nemzeti Kézilabda Akadémia 27–36 (12–19)

Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 50 néző

Vezette: Kolarovszki Zoltán Mihály, Lábdai János

Agrofeed UNI Győr: Horváth H., Takács Cs. (kapusok) – Juhász Á. 9 (4), Kozma L 6 (1), Muzslai T. 3, Falaky M. 2, Kaló B. 2, Farkas B. 1, Kemecsei K. 1, Kuslits K. 1, Lukács A. 1, Németh P. 1, Horváth Zs., Kovács L., Kulacs K., Wiser S. – vezetőedző: Horváth János

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Márits M., Konyicsák B. (kapusok) - Pál Sz. 7 (3), Kollár B. 6 (2), Rácz–Kovács K. 6 (1), Boldog B. 3, Rotter Zs. 3, Szladovics B. 3, Tömöri D. 3, Hunyadvári Á. 2, Császár Á. 1, Kun B. 1, Vajda B. 1, Ambrus Z., Csengeri B., Hulló Á. – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

Az eredmény alakulása: 2.p.: 1–0; 6.p.: 2–4; 13.p.: 3–10; 19.p.: 7–14, 25.p.: 10–16, 29.p.: 12–18; 32.p.: 13–20; 36.p.: 15–21; 39.p.: 17–23; 44.p.: 20–25; 52.p.: 22–30; 56.p.: 25–32; 59.p.: 27–36

Hétméteresek: 10/7, illetve 7/6

Kiállítások: 4 perc, illetve 10 perc

Lehőcz Zoltán: Gratulálok a srácoknak a négyes döntőbe jutáshoz!! Komoly melót végeztek el azért, hogy már április végén itt tartsanak. De a lapátot továbbra is szorosan kell markolni!

fotó: Farkas Anita

U20 I. osztály – 23. forduló

Agrofeed UNI Győr – Nemzeti Kézilabda Akadémia 32–33 (14–20)

Agrofeed UNI Győr: Hegyi B., Pedersen B. 1, (kapusok) – Szabados M. 9 (1), Panák M. 7, Keszler G. 3, Kurbély Á. 3, Pauer Á. 3, Németh M. 2, Erdélyi L. 1, Madár Zs. 1, Muzslai T. 1, Pintér Cs. 1, Keszleg G., Kuslits K., Muzslai D., Seres D. – vezetőedző: Rosta Miklós

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Csányi P., Vida R. (kapusok) – Szabadi M. 7, Lendvai Sz. 5, Zakor Z. 5, Csanálosi R. 4, Tóbiás A. 4, Faluba F. 3, Dömötör R. 2, Bredák D. 1, Kun D. 1, Varga B. 1, Benain A., Draskovics Valér, Héjjas B., Juráskó M., – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Az eredmény alakulása: 3.p.: 0–2; 6.p.: 2–4; 9.p.: 4–8; 15.p.: 6–12; 25.p.: 10–18; 33.p.: 16–22; 39.p.: 20–28; 48.p.: 23–31; 56.p.: 30–32; 59.p.: 32–32

Hétméteresek: 5/3, illetve –

Kiállítások: 0 perc, illetve 8 perc

Faluba Ferenc: Ezt a meccset saját magunknak nehezítettük meg, az első félidő első 20 percében jól működött a védekezés és a támadás is, ami egy nagyobb előnyhöz juttatott minket. A második félidő elején még tudtuk tartani a különbséget, de a végén a sok eladott labda és technikai hiba miatt az ellenfél felzárkózott. Szerencsére a végére össze tudtuk szedni magunkat, és megnyerni a meccset. Gratulálok a csapatnak!

Szabadi Milan Anthony: A mai mérkőzés igen vegyesre sikerült. Az elején előnyre tettünk szert, amit az első félidő végéig tartottunk. A második félidőt már rosszabban kezdtük és a végére már nagyon szoros lett, de végre mi jöttünk ki győztesen! Gratulálok a csapatnak

Juráskó Márk Róbert: A meccset jó lendülettel és akarattal kezdtük, sikerült stabil előnyt kialakítanunk. Sajnos a végén leengedtünk és hagytuk őket érvényesülni, azonban így is sikerült egy nagy hajrában nyerni!

Héjjas Bence: A találkozót jól kezdtük, hamar előnyhöz jutottunk. Voltak hullámvölgyek és a végére kicsit szoros lett az eredmény, de sikerült nyernünk. Nehéz meccs volt bravó srácok!