28

Bentmaradást érő bravúros győzelem!

2022. május 07, szombat 22:02 | Utánpótlás

Megszerezte első tavaszi győzelmét a NEKA csapata a K&H férfi kézilabda ligában, amelynek szombati játéknapján 28-25-re nyert a Fejér B.Á.L. Veszprém ellen, ami azt jelenti, hogy biztosan bentmaradt az első osztályban. Sótonyi László együttese félidőben mg ötgólos hátrányban volt, de a fordulás után feljavult a védekezés, az extra kapusteljesítmény pedig lendületet adott a játékosoknak, akik egymásért küzdve megfordították a meccset. Az újonc boglári fiatalok jövőre újra az élvonalban bizonyíthatnak.

K&H férfi kézilabda liga – 23. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – Fejér-B.Á.L. Veszprém 28–25 (9–14)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 400 néző

Vezette: Bócz László, Wiedemann Viktor

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Palasics – Kiss A., Temesvári 5, Mikita B. 1, Papp T. 3, Bendicsek 2, Krakovszki B. 5 (3). - Csere: Aleksza (kapus), Dely 2, Kecskés, Stranigg 6, Szabó Á. 1, Simotics, Sisa 3 - Vezetőedző: Sótonyi László

Fejér-B.Á.L. Veszprém: Borbély Á. – Tóth P. 4, Széles 2, Fazekas G. 3, Vajda H. 1, Éles B. 2, Hári 5 - Csere: Podoba (kapus), Bugyáki, Tóth József 1, Kristóf M. 1, Somogyi 3, Szmetán 1, Seregi 1 - Vezetőedző: Horváth Attila

Az eredmény alakulása: 5.p.: 2–2; 9.p.: 5–4; 14.p.: 5–7; 19.p.: 7–11; 26.p.: 8–13; 34.p.: 11–16; 40.p.: 16–18; 43.p.: 19–18; 50.p.: 20–20; 55.p.: 25–24

Hétméteresek: 4/3, illetve 3/0

Kiállítások: 10 perc, illetve 8 perc

Az első percekben kiegyenlített volt a játék, 5-5-ig felváltva szereztek gólt a csapatok. A NEKA nyitott védekezésében Mikita Bence emberfogással követte a vendégek irányítóját, Fazekas Gergőt, aki nem is lőtt gólt az első 30 percben, társai azonban megtalálták az utat a kapunkig. A 19. percben 9-6-ra ellépett a Veszprém, az időkérésünk után pedig Stranigg János átlövésével szépítettünk. A játékrész utolsó tíz percében mindössze két gólt szereztük, ellenfelünk pedig ötgólosra növelte előnyét a szünetre.

A második félidő Krakovszki Bence hétméteres góljával és két Stranigg találattal kezdődött, majd Aleksza Tamás védett bravúrral egy ziccert, és mivel a másik oldalon Krakovszki harmadik büntetőjét is belőtte, 16-14-re feljöttünk.

Szabó Ádám szép labdaszerzése után végigrobogott a pályán és találatával felzáróztunk egy gólra (16-17) Magasabb sebességen játszott a NEKA és a felzárkózás magabiztosabbá tette a mieinket. Papp Tamás beállóból volt eredményes, Aleksza újabb nagyszerű védése után pedig üres kapuba lőve egyenlített Temesvári Gábor, Papp Tamás pedig indulásból a vezetést is megszerezte a 43. percben. (19-18)

A Veszprém gyorsan fordított, de a boglári fiúk mindent egy lapra feltéve vezette támadásait, és mindig volt valaki, aki jó védekezéssel vagy egy góllal tovább lendítette a csapatot, így egyre közelebb kerültünk a győzelemhez. A hajrában ezúttal nem hibáztunk, kapusunk sorozatban mutatta be védéseit, a veszprémiek pedig nem tudtak felzárkózni.

fotók: Cseh Péter