18

Bravúros játékkal megvan az első idegenbeli siker!

2021. november 27, szombat 19:54 | Utánpótlás

Rendkívül taktikusan és okosan játszva, megérdemelt győzelmet aratott a NEKA a Fejér-B.Á.L. Veszprém otthonában, ezzel a szezon első idegenbeli sikerét ünnepelhette. Sótonyi László együttese ismét igazi csapatmunkával és nagyszerű védekezéssel állította meg az ellenfél támadásait, és jó egyéni teljesítményekkel múlta felül ellenfelét. A mieink fontos két pontot szereztek, megelőzték a veszprémieket a tabellán és jelenleg a hetedik helyen állnak.

K&H férfi kézilabda liga – 10. forduló

Fejér-B.Á.L. Veszprém – Nemzeti Kézilabda Akadémia 29–32 (9–12)

Veszprém, Veszprém Aréna Sport- és Rendezvénycsarnok, 250 néző

Vezette: Altmár Kristóf, Horváth Márton

Fejér-B.Á.L. Veszprém: Borbély – Szmetán P., Kurucz 4, Fazekas G. 9, Vajda 2, Éles B. 3 (1), Hári 5 - Csere: Miklós G. (kapus), Kristóf 3, Tóth P. 3, Bugyáki, Somogyi B., Tóth J.

Vezetőedző: Tombor Csaba

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Aleksza – Krakovszki Zs. 1, Dely 1, Kovács G. 5, Papp T. 9, Bendicsek 1, Krakovszki B. 5 (4) - Csere: Palasics (kapus), Draskovics 6, Sisa 2, Mikita 1, Temesvári 1, Kiss A., Szeitl L. - Vezetőedző: Sótonyi László

Az eredmény alakulása: 5.p.: 2–2; 10.p.: 5–5; 18.p.: 7–7; 23.p.: 9–12; 30.p.: 9–12; 34.p.: 9–14; 39.p.: 13–16; 45.p.: 15–20; 50.p.: 19–23; 52.p.: 21–23; 56.p.: 23–27; 58.p.: 26–28

Hétméteresek: 1/1, illetve 6/4

Kiállítások: 8 perc, illetve 6 perc

Piros lap: Bugyáki Dávid (Fejér-B.Á.L. Veszprém – 55.p. – harmadik kétperces kiállítást követően)

A hazaiak fehér mezben, a mieink - a szezonban először - zöldben léptek pályára a Veszprém Arénában. Aleksza Tamás 1-1-nél ziccert védett, majd remek sáncolással állítottuk meg az Fejér-B.Á.L. Veszprém támadását. Labdaszerzés után Papp Tamás kapott jó indítást, amiből egyenlítettünk (3-3). Veszprémi gól után gyors akcióból ismét Papp talált be, aki Kovács Gergő bejátszását értékesítette, irányítónk ezt követően egy szép egyéni megoldás után a vezetést is megszerezte. Újabb két veszprémi találat után Papp Tamás negyedik góljával egyenlítettünk, kiváló beállósunk ráadásul hétméterest is kiharcolt.

Felváltva estek a gólok, a 22. percben 9-8-nál viszont megtorpantak a hazaiak. Emberelőnyből Draskovics volt eredményes, majd Krakovszki sem hibázott szélről, 10-9-nél pedig a 27. percben Tombor Csaba időt kért. Ez sem változtatott a játék képén, a 28. percben Kovács Gergő átlövése után először volt kétgólos az előny, Krkovszki Bence találata után pedig már három! Borbély Ádám ugyan két hétméterest is kivédett, de a másik oldalon nyújtott védekezéünknek köszönhetően a félidő utolsó nyolc percében nem talált be a Veszprém, így 30 perc után 12-9-re vezetett a NEKA.

A második játékrész is boglári gólokkal kezdődött Papp Tamás és Mikita Bence révén, így öt góllal elléptünk, majd Krakovszki Bence hétméteresével már 15-10-re vezettünk. A hazai védők egyszerűen nem tudtak mit kezdeni a nagyszerű formában játszó Papp Tamással, aki a 40. percben már 7/7-es mérleggel rendelkezett, de társai is hősiesen küzdöttek, keményen védekeztek, a hazaiaknál pedig ezekben a percekben nem látszott az átütő erő.

A 45. percben 20-15-re vezettünk, de a veszprémiek újabb lendületet vettek és az 52. percben feljöttek két gólra, így 21-23-nál jött a NEKA-időkérés. A következő két támadásból Temesvári Gábor, és Papp Tamás is gólt szerzett, majd kettős emberelőnyben újabb két Krakovszki hétméteressel növeltük az előnyt. (22-26) Papp Tamás a kilencediket is belőtte, és a végjátékban is kihasználtuk az ellenfél hibáját, így megszereztük első idegenbeli győzelmünket!

Edzői értékelések:

Sótonyi László: Örömteli, hogy az előző heti meccshez képest, amikor azzal kellett foglalkoznunk, nehogy valaki megsérüljön, ezúttal mindkét fél részéről a kézilabdatudás került előtérbe, ehhez gratulálok mindegyik csapatnak. Remekül felkészített együttesek találkoztak, amelyek jó játékot játszottak. Fontos mérföldkő ez számunkra, hiszen most először fizikailag azonos képességű játékosokkal kellett felvennünk a versenyt, és lemérhettük, hol tartunk. Ismét bebizonyosodott, hogy csak csapatként játszva, de a csapaton belül jó egyéni teljesítményekkel tudunk sikeresek lenni.

Tombor Csaba: Gratulálok a NEKA-nak, kiválóan kézilabdáztak, rólunk ez nem mindig volt elmondható, egyéni hibákból, illetve gyors támadásbefejezésekből tudtak vezetést szerezni az első félidőben. Nehéz meccs volt, tavaly, ha elment az ellenfél, fordítani tudtunk, de ez idén ránk nem jellemző. Ennek okát nem tudom. A fiúknak azt mondtam, nem akkor kell megmutatni, ki a Jani, amikor megy a szekér, hanem akkor is, ha mélyponton vagyunk, ilyenkor le kell szállni a szekérről, együtt ki kell húzni a kátyúból.

fotók: Cseh Péter