08

Felemás napot zártunk az NB II-ben

2022. december 04, vasárnap 19:30 | Utánpótlás

Magabiztosan szerezte meg szezonbeli kilencedik győzelmét a női NB II-ben a NEKA csapata, míg a férfiak mezőnyében 26-23-as hőgyészi siker született. A boglári mérkőzés első negyedében még tudta tartani a lépést a vendég Nagyatád, ám a tizenkétgólos Faragó Lea vezérletével fokozatosan elléptünk és végül 36-24-re diadalmaskodtunk. A fiúk Hőgyészen a félidőben ötgólos hátrányban voltak, amit sikerült csökenteni, de végül pont nélkül távoztunk.

NB II, női – Dél-Nyugat 9.forduló

Balatonboglár, NEKA Sportcsarnok

NEKA U22 – Rinyamenti KC SE Nagyatád 36-24 (20-14)

Játékvezetők: Bánfi Imre, Bazsó Gábor

NEKA U22: Horváth Sz., Szilágyi P. (kapusok), Mihály H., Mentes J. 2, Faragó L. 12, Berei K., Hengl S., Csamangó L. 6, Katona L. 3, Kazeem A. 3, Giricz L. 1, Bali B. 1, Csamangó N. 3, Sipos A. 1, Jelena F. 2, Kriston K. 2, - vezetőedző: dr. Woth Péter

Rinyamenti KC SE Nagyatád: Torma K., Druzsin R. (kapusok) Ghetu A. 6, Patak S. 2, Horn M. 7, Brezovszky F. 5, Fekete A. 3, Magó A., Tratnyek B. 1, Karsai A., Faragó L., - vezetőedző: Madarász Péter

Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1

Kiállítások: 4 perc, ill. 8 perc

Eredmény alakulása: 10. p: 6-6, 15. p: 9-8, 20. p: 14-10, 26. p: 18-11, 33. p: 22-15, 40. p: 25-16, 48. p: 30-20 56. p: 33-21

MESTERMÉRLEG:

dr. Woth Péter: „A szokásosnál pontatlanabbak voltunk, de ma ez is belefért.”

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Katona Lujza: „A mérkőzés elején fej-fej mellett haladtunk, de az első félidő közepétől fokozatosan átvettük a játék irányítását és növeltük az előnyüket a félidő végére. A második félidőt lendületesebben kezdtük és utána már nyugodtan, felszabadultan játszhattunk. Gratulálok a csapatnak! Hajrá NEKA!

Mihály Hanna:„Nehezen kezdtük a mérkőzést. Támadásban pontatlanok voltunk, de ezen sikerült javítani, így az első félidő végére előnyre tettünk szert. A két csapat közti különbséget a meccs végéig növelni tudtuk, így nagyarányú győzelem született. Gratulálok a csapatnak, szép játék volt. Hajrá NEKA!”

fotók: NEKA/Tompos Gábor

Férfi NB II, Dél–Nyugat – 10. forduló

Hőgyészi SC – Nemzeti Kézilabda Akadémia U23 26–23 (12–7)

Tamási, Würtz Ádám Általános Iskola tornacsarnoka, 60 néző

Vezette: Szászfai Csaba, Tasnádi László

Hőgyészi SC: Farkas G., Szente G. (kapusok) – Szakcsi D. 13 (2), Vald B. 7, Gadányi T. 2, Vojkovics Gy. 2, Nyitrai M. 1, Vojkovics I. 1, Lőrinc Sz., Oláh B., Pencs B., Szabó T., Széles Á. – vezetőedző: Bán Tamás

Nemzeti Kézilabda Akadémia U23: Csányi P., Győri N. (kapusok) – Nyéki I. 4 (2), Faluba F. 3, Kiss M. 3, Benain A. 2, Kanyó B. 2, Pintér D. 2, Sikler K. 2, Faluba F. 1, Juráskó M. 1, Tokodi D. 1, Varga B. 1, Viski Sz. 1, Angebrandt Á., Bali B. – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Az eredmény alakulása: 3.p.: 2–0; 6.p.: 4–1; 14.p.: 8–1; 20.p.: 10–4; 26.p.: 11–5; 33.p.: 14–9; 36.p.: 15–10; 43.p.: 19–14; 49.p.: 22–17; 55.p.: 25–20; 59.p.: 26–22

Hétméteresek: 2/2, illetve 2/2

Kiállítások: 4 perc, illetve 4 perc

Kopornyik Zsolt: Először is gratulálok a hazai csapat megérdemelt győzelméhez, ma eszembe jutottak Nagy Károly tanulságos gondolatai. Szente Gábor és Szakcsi Dávid példát mutatott a fiataljainknak, hogyan is kell profiként viselkedni egy ilyen hőfokú mérkőzésen. Az a csapat, amelyik tizenöt perc alatt mindössze egy gólra képes, nem táplálhat vérmes reményeket egyetlen riválisával szemben sem. Tudtuk, hogy komoly ellenféllel mérkőzünk, ennek ellenére nem egy, hanem tizenhat különálló csapat lépett pályára a színeinkben... Az első félidei lezser hozzáállásunk, akaratgyengeségünk nem volt méltó a NEKA mezének viselésére. Remélem, nem csak én szégyellem magam. Fegyelem, s alázat nélkül nehéz lesz profi játékossá válni, nekünk pedig fel kell vennünk a munkásruhát és még többet kell erősítenünk a visszafutó izmainkat is. A csütörtöki diadal megrészegítette csapatomat, a mai józanító pofon remélem visszatérít bennünket a helyes útra.

fotó: Farkas Anita