05

Döntetlen a listevezető ellen

2024. április 07, vasárnap 18:51 | Utánpótlás

Nem kevés izgalmat és feszültséget hozott a férfi NB II-ben rendezett NEKA - Százhalombatta párharc, amely 28-28-as döntetlennel zárult. Az E-F csoport felsőházában vezető vendégcsapat ellen sokáig vezettek fiataljaink, de a rutinos ellenfél fordított és az 56. percben még három góllal vezetett. Kopornyik Zsolt játékosai óriási elszántsággal küzdöttek és a meccs utolsó három találatát megszerezve egy pontot szereztek az éllovassal szemben. A megyei bajnokságban magabiztos NEKA-siker született szombaton, így a mieink továbbra is a tabella második helyén állnak.

Férfi NB II, felsőház, E-F csoport

NEKA U21 – Százhalombattai KE 28-28 (17-14)

Balatonboglár, 100 néző

játékvezetők: Marosi, Papp

NEKA: Gulyás Sz., Vida R. (kapusok) , Sikler K., Kollár B. 2, Faluba F. 1, Varga B. 6, Dömötör R. 1, Szabadi M. 6, Zakor Z. 4, Szladovics B. 2, Erdős Cs. 1, Benain A. 1, Tóbiás A. 1, Juráskó M. 1, Lendvai Sz., Kun D. 2 – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Hétméteresek: 2/4, illete 4/5

Kiállítások: 6, illetve 10 perc

Piros lap: Varga Bence 60. perc

Eredmény alaklulása: 7. perc: 5-2, 15. perc 9-5, 25. perc 15-10, 29. perc 17-12, 34. perc 17-16, 44. perc 20-23, 56. perc 25-28

Gulyás Szabolcs: A mai mérkőzésbe nagyon motiváltan álltunk bele és az első félidőben a jó védelemnek és a fegyelmezett támadásnak köszönhetően uralni tudtuk a meccset. A második félidőben kicsit meginogott a figyelmünk, de döntetlenre tudtuk menteni a találkozót gratulálok a Százhalombattának és gratulálok a csapatnak.

Varga Bence: A pénteki meccs után bennünk maradt a tüske, ezért ma is ugyanúgy küzdöttünk, mint a Veszprém ellen. A játékunk összeszedett és pontos volt. Ez a meccs egy nagyon jó tanulási lehetőség volt, hiszen egy NB I/B-s keret ellen küzdhettünk. Gratulálok a csapatnak!

fotók: NEKA/Tompos Gábor

Somogy–Baranya Vármegyei Férfi Bajnokság – 15. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – Bácska SZSE 48–25 (23–13)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 20 néző

Vezette: Akácsos István, Bozsó Ákos

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Konyicsák B., Márits M. (kapusok) – Hunyadvári Á. 9, Ambrus Z. 6, Kovács B. 6, Rácz–Kovács K. 6 (1), Boldog B. 4, Pál Sz. 3, Rotter Zs. 3, Tömöri D. 3, Csengeri B. 2, Hajzer D. 2, Kun B. 2, Vajda B. 2, – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

Bácska SZSE: Majoros M., Medzihorszki T. (kapusok) – Gaál T. 10 (2), Kazal K. 5, Gaál P. 4, Riedel B. 3, Klement M. 1, Szemerédi B. 1, Lovász G. – vezetőedző: Gál Géza

Az eredmény alakulása: 4.p.: 2–2; 8.p.: 5–3; 14.p.: 9–5; 23.p.: 18–8; 29.p.: 22–11; 38.p.: 30–17; 43.p.: 33–22; 54.p.: 42–24; 59.p.: 47–25

Hétméteresek: 3/3, illetve 3/2

Kiállítások: 2 perc, illetve 2 perc