29

Döntetlen Egyiptom ellen

2022. január 12, szerda 18:02 | Nemzetközi edzőközpont

Végig kiélezett és fordulatos felkészülési mérkőzést játszott férfi juniorválogatottunk Balatonbogláron, ahol 25-25-ös döntetlenre végzett az Egyiptom elleni felkészülési mérkőzésen. Az afrikai csapat ellen végig komoly koncentrációra volt szükség, és bár a szünetben még két góllal a vendégek vezettek, győzelemnek végül senki nem örülhetett. A két csapat csütörtökön 17 órától ismét megmérkőzik egymással, a találkozó élőben nézhető youtube-csatornánkon.

Férfi junior válogatott mérkőzés:

Balatonboglár, játékvezetők: Horváth, Marton

Magyarország-Egyiptom 25-25 (12-14)

Magyarország: Palasics Kristóf, Takács Ákos (kapusok),Temesvári Gábor 1, Ilic Zoran, Pergel Andrej 3, Papp Tamás, Sisa Erhard 5, Ónodi Jánoskúti Máté 2, Krakovszki Bence, Imre Bence 3, Fazekas Gergő 1, Radvánszki Zsolt, Lukács Péter 8, Krakovszki Zsolt 1, Bodócs Marcell 1 – szövetségi edző: Sótonyi László

Egyiptom: Hatem, Sherif 6, Ali Ragab 1, Ahmed Safy, Ibraheem Taha, Hesham 1, Marwan, Tarek 1, Hatem, Sameh 1, Moata 1, Mohamed Saed 3, Refai 3, Maged 6, Ahmed, Nasser 2 – szövetségi edző: Mohamed Hussein Belal Shaber

Hétméteresek: 6/5, illetve 7/7

Kiállítások: 8 perc, illetve 12 perc

Az eredmény alakulása:

5.p.: 3–1; 10.p.: 7–4; 15.p.: 7–8; 22.p.: 10–10; 37.p.: 15–15; 42.p.: 17–17; 50.p.: 18–21; 52.p.: 19–22; 54.p.: 22–22; 57.p.: 24–23

Piros lap: Mohamed Saeed Abdelhak Mohab (53.p. – harmadik kétperces kiállítás után)

Sótonyi László: Rendkívül tanulságos mérkőzésen harcoltuk ki a döntetlent. A találkozó nagy százalékában hátrányban voltunk, ami egy új feladatot jelentett a csapat számára. Biztos vagyok abban, hogy a csütörtöki mérkőzésen előrébb tudunk lépni. Megpróbálunk minél jobban felkészülni, s győztesen elhagyni a pályát.