
2021. február 10, szerda 20:38 | Utánpótlás

K&H női kézilabda liga, 11. forduló:
Váci NKSE - Boglári Akadémia-SZISE 33-28 (19-16)
Vác, játékvezetők: Marton, Szabó.
VÁC: Bálint, Bukovszky (kapusok), Aron 2, Bárdy, Diószegi 1, Hámori 4, Kácsor 6, Pálffy 3, Radosavljevic 1, Szabó 13 (6), Szeberényi 1, Szondi 2. Vezetőedző: Szilágyi Zoltán.
Boglári Akadémia-SZISE: Gercsó N., Magera N., Szabó L. (kapusok), Bánhidi B., Faragó L. 3, Farkas J. 7, Juhász G. 3, Kocsis B., Koronczai P., Kukucska V. 3, Mérai M. 2, Mlinkó Zs.1, Monori O. 5, Takó V. 4, Vajer B., Woth V. Vezetőedző: ifj. Kiss Szilárd.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 6/6, ill. 1/0.
Eredmény alakulása: 5. perc: 1-3, 13. perc: 6-5, 19. perc: 10-7, 23. perc 14-10, 29. perc 18-16, 38. perc 20-20, 42. 23-20, 47. perc 25-25, 54. perc 29-28
Jól kezdtünk, hiszen Mlinkó Zsófia találatával a mieink szerezték meg a vezetést, majd Monori Orsolya és Takó Viktória góljával már 3-1-re is vezettünk. Ezt követően a több sérült játékosát nélkülöző, de rutinosabb váci együttes fordítani tudott, ám Magera Noémi védéseinek köszönhetően a 13. percben mindössze egy góllal vezetett a rutinos ellenfél. (6-5) A folytatásban folytatódott a gyors gólváltás, a váciak a szünetre háromgólosra növelték előnyüket.
A második félidőt remekül kezdték a boglári lányok, gyors gólokat lőttünk, emellé társultak Magera védései, így a 38. percben kiegyenlítettünk (20-20), következett a hazai időkérés. A váciak gyors három góllal megint elhúztak, Farkas Johanna vezérletével azonban ismét egyenlíteni tudtunk és a 47. percben 25-25-öt mutatott az eredményjelző. A végjátékban is volt még esély a fordításra, az 54. percben 29-28-nál az egyenlítésért támadtunk, a mérkőzés utolsó négy gólját azonban a hazaiak szerezték, akik két ponttal zártak és jelenleg az ötödik helyen állnak.
ifj. Kiss Szilárd: Gratulálok a Vácnak, tudjuk, hogy nehéz helyzetben vannak, ma mi sem tudtunk teljes kerettel kiállni, ennek ellenére meg lehetett volna oldani a feladatot. Az 50. percben közel voltunk, és ha rutinosabbak vagyunk, akkor máshogy alakul. Egy olyan csapattal találkoztunk, amely a hasonló szituációkhoz már hozzászokott, mi viszont még nem játszottunk végjátékos mérkőzést. Büszke vagyok a játékosaimra, korosztályukhoz képest méltó ellenfél voltak, úgy gondolom, ez nem ötgólos, sokkal inkább 2-3 gólos meccs volt. Kockáztattunk, nem jött be, ezt is meg kell tanulnunk.
Kukucska Viktória: Több érzés kavarog bennem, kicsit csalódott vagyok, hiszen több is volt ebben a mérkőzésben, látszott, hogy akartunk és küzdöttünk. Tudtuk előre, hogy a védekezés lesz a kulcs, és úgy érzem, a 40. és 50. perc között ezen a területen a fókusz nem volt meg, ez lehetett a döntő.