01

Tartjuk az előnyünket az élen

2023. április 21, péntek 22:42 | Utánpótlás

Az Elektromos otthonában győzött 40-20-ra a NEKA U18-as csapata, amely listavezetőként továbbra is őrzi előnyét a riválisokkal szemben. Lehőcz Zoltán együttesére még három mérkőzés vár az alapszakaszban, előtte pár hét szünet következik, hiszen legközelebb május 11-én lépünk pályára Veszprémben.

U18 I. osztály – 22. forduló

Budapesti Elektromos SE – Nemzeti Kézilabda Akadémia 20–40 (8–16)

Szentendre, Ferences Sportcsarnok, 30 néző

Vezette: Szedmák Márton, Dr. Tóth Tamás

Bp Elektromos SE: Havasi K., Pogány K. (kapusok) – Tóth B. 5, Diósi M. 4, Bacsi D. 3 (1), Manhercz E. 3, Kiss B. 2, Kunszt M. 1, Kvores D. 1, Lövey K. 1, Kamarási B., Pelbárt B., Rázga M. – vezetőedző: Egeresi Zsuzsanna

Nemzeti Kézilabda Akadémia:Gulyás Sz., Vida R. (kapusok) – Szabadi M. 6, Brucker B. 5 (1), Csanálosi R. 5 (1), Lendvai Sz. 5, Hajzer D. 4 (1), Rotter Zs. 4, Zakor Z. 4, Erdős Cs. 2, Héjjas B. 2, Császár Á. 1, Juráskó M. 1, Sikler K. 1 (1), Tóbiás A. – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

Az eredmény alakulása: 3.p.: 1–2; 7.p.: 1–5; 12.p.: 3–6; 18.p.: 3–10; 24.p.: 7–13; 37.p.: 9–21; 42.p.: 11–24; 46.p.: 11–28; 51.p.: 18–31; 56.p.: 18–37

Hétméteresek: 5/1, illetve 4/4

Kiállítások: 10 perc, illetve 10 perc

Piros lap: Kunszt Milán (Budapesti Elektromos SE – 43.p. – harmadik kétperces kiállítást követően)

Lehőcz Zoltán: Dicséret illeti a srácokat a mérkőzésen tanúsított hozzáállásukért, végig koncentráltan és tudatosan próbáltak játszani. Örülök neki, hogy a héten gyakoroltakat támadásban viszontláttam, ugyanakkor védekezésben becsúsztak apróbb hibák. Most egy hosszabb szünet vár ránk, utána veszünk egy nagy levegőt és nekimegyünk a bajnokság hajrájának.

Hajzer Dávid: A meccset koncentráltan kezdtük, magabiztos támadással növelni tudtuk az előnyünket, így meg tudtuk nyerni a mérkőzést. Gratulálok a csapatnak!

Gulyás Szabolcs: A jó felkészülésnek köszönhetően magabiztosan kezdtük a mérkőzést és ezt megtartottuk a meccs végéig. Jól kihasználtuk a lehetőségeket, amikor éreztük, hogy fárad az ellenfél. Gratulálok a csapatunknak!!!

Erdős Csaba: A meccset jól kezdtük el és végig tudtuk tartani az előnyünket. A támadásaink nagy részét góllal tudtuk befejezni. A második félidőben már tudtuk a saját játékunkat játszani és gyakorolni. Ez a meccs jó felkészülési lehetőség volt a bajnokságban még előttünk álló mérkőzésekre. Gratulálok a csapatnak!