14

Drámai csata után jutott tovább a magyar válogatott

2024. június 27, csütörtök 21:16 | Utánpótlás

Hosszabbítás után győzte le a magyar női kézilabda-válogatott Izlandot a Szkopjéban rendezett junior világbajnokság negyeddöntőjében. A nemzeti együttesünk többek között Imre Szofi utolsó percekben mutatott remek kapusteljesítményének köszönhette sikerét.

Női U20-as világbajnokság, negyeddöntő

Magyarország–Izland 34–31 (19–12, 29–29) - hosszabbítás után

Szkopje, vezette: Bozsinovszki, Nacsevszki (északmacedónok).

Magyarország:Imre, Zaj (kapusok), Csernyánszki 5, Csíkos 5, Faragó 4, Farkas 5, Gajdos, Gém 1, Kovács 3, Kövér, Panyi, Szabó A. 3, Szabó L., Török 1, Varga 6 (3), Vártok 1. Edző: Szilágyi Zoltán.

Izland:Bjarnasen, Ingadóttir (kapusok), Benediktsdóttir 2, Elíasdóttir 3, Gudmundsdóttir, Jóhannsdóttir 5, H. L. Jónsdóttir, S. S. Jónsdóttir, Oddsdóttir 3, Sigsteinsdóttir 2, Steindórsdóttir 3, Thorbjörnsdóttir, Thorkelsdóttir 6, Traustadóttir, Ágútsdóttir 7 (1), Ásmundsdóttir. Edző: Ágústhór Jóhannsson.

Kiállítások:12 perc, illetve 12 perc.

Hétméteresek:5/3, illetve 1/1.

A magyar válogatott korábbi eredményei: Magyarország–Argentína 39–21 (19–12); Magyarország–Mexikó 54–10 (26–3); Magyarország–Dél-Korea 32–17 (13–9); Magyarország–Norvégia 31–26 (18–11); Magyarország–Dánia 31–23 (15–12).

A nemzeti együttesben több olyan játékos is szerepel, aki NEKA-n nevelkedett, így Csíkos Luca, Faragó Lea, Lakatos Réka, Kovács Anikó, Szabó Anna, Szabó Lili, Varga Emília, Vártok Tamara és Zaj Klára.

Fotó:IHF/Kolektiff/Sasa Pahic Szabo